Щорічно 10 листопада за рішенням Генеральної асамблеї ООН і під егідою ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури) відзначається Всесвітній день науки в інтересах миру та розвитку.
Уперше він був проголошений у 2001 році. Як зазначається в документах ЮНЕСКО, першопричиною проведення Всесвітнього дня науки в інтересах миру та розвитку є величезне значення ролі науки та вчених у створенні сталого суспільства, а також необхідність інформування громадян про досягнення науки та їхню участь у ній. У цьому сенсі День дає можливість продемонструвати широкому загалу актуальність науки для життя суспільства, а також залучити громадськість до обговорення питань науки. Захід такого спрямування відкриває й унікальну перспективу для пошуку миру та розвитку у глобальному масштабі.
Прокладаючи мости між наукою та суспільством, Всесвітній день науки в інтересах миру й розвитку має на меті забезпечити громадянам отримання інформації про нові тенденції й нові досягнення в галузі науки, підкреслюючи одночасно роль учених у розширенні нашого уявлення про чудову й тендітну планету, яку ми називаємо своїм домом, і розумінні шляхів її збереження та вдосконалення. Це робить розвиток наших суспільств більш стійким і прогресивним.
Тема Всесвітнього дня науки 10 листопада 2022 року – «Фундаментальні науки на користь сталого розвитку». Він відзначається у рамках Міжнародного року фундаментальних наук на користь сталого розвитку, який стартував 8 липня 2022 року.
Всесвітній день науки мобілізує всі зацікавлені сторони навколо теми науки за мир та розвиток – від державних діячів до представників ЗМІ та учнів шкіл. Тож ЮНЕСКО рішуче закликає всіх приєднатися до відзначення Всесвітнього дня науки в інтересах миру та розвитку.
Українська наука також упродовж останніх десятиліть невтомно й послідовно розробляла теми, спрямовані на стабільний розвиток суспільства, пошуки шляхів модернізації економіки, розвою гуманітарних, культурних досягнень країни, інтеграцію в досягнення світової цивілізації. Нині вона, зокрема саме фундаментальні науки, змушена змістити вектор найважливіших досліджень і розробок: головною темою стали оборона й захист держави, її незалежності.
Та ми впевнені, що після перемоги українські вчені так само активно долучаться до активної співпраці на світовому рівні з утвердження нових досягнень науки для забезпечення миру на планеті, її сталого розвитку й цивілізаційного поступу. Адже українське суспільство точно знає – немає нічого важливішого за мир і забезпечення гідного життя людини!
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах