Свято нескорених

Поділитися: 
Дата події: 
14-10-2022

14 жовтня – День захисників і захисниць України, свято Покрови та День українського козацтва

З 2014 року в українському суспільстві внаслідок реакції на збройну агресію Росії посилилися тенденції відмови й заперечення як радянських символів, так і імперсько-російських наративів. Тож закономірно, що свято, започатковане 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою «День захисника України», стало державним. 14 липня 2021 року Верховна Рада, враховуючи зміни, які відбулися в країні, й міжнародну ситуацію, перейменувала його на День захисників і захисниць України. Мотивацією вибору дати – 14 жовтня – є  історична традиція вшанування українського війська на Покрову. Також відзначаємо ще й день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху нескорених.

Цьогоріч це свято набуло, на жаль, особливо конкретного змісту. Наші захисники й захисниці зустрічають його в борні з ворогом – за свою землю, свій дім і родини, за нашу волю, за державу Україна.

У цей день колектив Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського щиро вітає наших захисників і захисниць, які, успадкувавши дух і традиції українського козацтва, боронять свободу й здобуту незалежність України від російської агресії! Захоплюючись їхніми  мужністю й героїзмом, ми щиро дякуємо нескореним і незламним захисникам за силу духу й любові до рідної землі, за професіоналізм і вміння використовувати сучасну зброю, надану партнерами для захисту територіальної цілісності й незалежності України. Завдяки їхній стійкості й вірності на наших очах змінюється світ, безсумнівно усвідомлюючи, що найбільшою цінністю є людське життя та мир, і все більше країн проявляють рішучість у створенні системи безпеки, яка б відповідала нинішнім реаліям.  Уклінна дяка вам, наші оборонці України та миру для всього цивілізованого світу! Якнайшвидшої нам перемоги!