Журнали видавничої групи «Основа» (Харків) у фонді залів обслуговування періодичними виданнями НБУВ

«Видавнича група “Основа”» працює на ринку з 2002 року і є безумовним експертом у галузі освітньої літератури. За цей час журнали «Основи» стали лідерами на ринку педагогічної преси. Вони допомагали вчителям, надаючи їм якісні, сучасні методики та інструменти для навчання і професійного зростання. Видання створили колосальний за обсягом контент навчально-методичних матеріалів від кращих педагогів України. Маючи величезний досвід і ресурси в створенні педагогічних розробок, а також дотримуючись свого педагогічного покликання, команда «Видавничої групи “Основа”» сьогодні розширює межі своєї спеціалізації і ставить собі за мету створювати якісний освітній продукт не тільки для школи, а й для дітей і батьків. Для всіх, хто залучений у процес навчання, розвитку та виховання. Для всіх, хто вчиться і вчить. Для всіх, хто усвідомлює важливість освіти, хто хоче розвиватися і пізнавати, набувати корисних навичок і ставати успішними.
 
1. ФІЗИКА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. І. Ненашев. - Харків : Основа, 2003 . - Виходить двічі на місяць.- Отримується з 2004.
Ред. : Ненашев І.
 
 «Фізика в школах України» – науково-методичний журнал, що пропонує вчителям методичні рекомендації, стандарти освіти з фізики й астрономії, програми спецкурсів і факультативів, варіанти календарного планування, офіційні документи МОНУ, огляд навчальної методичної і дидактичної літератури, методичні рекомендації щодо розв’язання навчальних конкурсних, олімпіадних задач.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24584
 
 
2. МАТЕМАТИКА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. І. Маркова. - Харків : Основа, 2002 . - Виходить три рази на місяць.- Отримується з 2002.
Голов. ред. : Маркова І.
 
 «Математика в школах України» – науково-методичний журнал, що пропонує вчителям інструктивні матеріали, методичні рекомендації щодо вивчення окремих тем, розробки уроків, дидактичні матеріали для перевірки й оцінювання навчальних досягнень учнів, завдання олімпіад, конкурсів і турнірів різних рівнів та їх розв’язання, а також ще багато цікавого й корисного для вчителя математики.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24257
 
 
3. ІНФОРМАТИКА В ШКОЛІ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Г. Новак. - Харків : Основа, 2008 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Новак Г.
 
 «Інформатика в школі» – науково-методичний журнал, що подає на своїх сторінках методичне забезпечення, передовий досвід, сучасні технології та практичні розробки вчителів інформатики. Головна мета журналу – допомогти вчителеві в навчанні інформатики та інформаційних технологій, здійснювати якісний обмін інформацією і досвідом серед колег, слідкувати за новинками у світі інформаційних технологій і, зокрема, в галузі викладання інформатики, допомогти в підвищенні комп’ютерної грамотності в школі та освіті.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100194
 
 
4. ХІМІЯ : наук.-метод. журн. / голов. ред. Т. Гранкіна ; ТОВ "Вид. група "Основа". - Харків : Основа, 2002 . - Виходить двічі на місяць.- Отримується з 2003.
Ред. : Задорожний К.Голов. ред. : Гранкіна Т.
 
 «Хімія» – науково-методичний журнал, що подає найпотрібнішу і найновішу інформацію в галузі хімії та її викладання. Часопис характеризує чітка структура, наукова обґрунтованість, оперативність, простота й зрозуміла логіка подачі матеріалу. Видання поєднує досвід учителів, які вже багато років працюють у школі, найновіші розробки вчених хіміків і поради молодим учителям.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24251
 
 
5. ГЕОГРАФІЯ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Андрєєва. - Харків : Основа, 2003 . - Виходить двічі на місяць.- Отримується з 2004.
Голов. ред. : Андрєєва В.
 
 «Географія» – науково-методичний журнал для тих, хто щодня крокує стежинами шкільної географії, хто прагне досягти вершин педагогічної майстерності: методичні рекомендації; розробки уроків; різноманітні матеріали до тем шкільного курсу; актуальні питання сучасної географічної науки; класичні та нові підходи до навчального процесу, визначні події, дискусії.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24683
 
 
6. БІОЛОГІЯ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. К. Задорожний. - Харків : Основа, 2002 . - Виходить три рази на місяць.- Отримується з 2003.
Голов. ред. : Задорожний К.
 
 «Біологія» – науково-методичний журнал, що подає найкориснішу і найновішу інформацію зі світу сучасної біології та методики її викладання. Журнал включає чотири основні блоки інформації: офіційний (новини Міністерства освіти і науки, програми, нормативні документи); методичний (розробки уроків, рекомендації); науково-пізнавальний (актуальні проблеми біології та екології); інформаційний калейдоскоп (розгляд та аналіз підручників і посібників, завдань олімпіад).
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24162
 
 
7. ЕКОНОМІКА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Л. Пужайчереда. - Харків : Основа, 2004 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2005.
Голов. ред. : Садкіна В. Голов. ред. : Пужайчереда Л.
 
 «Економіка в школах України» – науково-методичний журнал, призначений для вчителів шкільного курсу Основи економіки. У журналі подаються розробки уроків з урахуванням останніх освітніх змін, інтерактивні вправи, нові методи роботи і дидактичні матеріали, статті психологів і науковців, орієнтовні календарні планування, актуальні новини МОНУ та безліч корисних практичних матеріалів, які одразу можна використовувати на уроках.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25029
 
 
8. ІСТОРІЯ ТА ПРАВОЗНАВСТВО : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Н. Харківська. - Харків : Основа, 2003 . - Виходить три рази на місяць.- Отримується з 2004.
Голов. ред. : Харківська Н.
 
 «Історія та правознавство» – науково-методичний журнал, призначений для вчителів курсів Історія України, Всесвітня історія і Правознавство. На сторінках видання подано розробки уроків, тематичних і позакласних заходів, інтерв’ю з авторами підручників і програм, рекомендації провідних методистів та спеціалістів МОНУ, актуальні питання сучасної історичної науки.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24592
 
 
9. ВИВЧАЄМО УКРАЇНСЬКУ МОВУ ТА ЛІТЕРАТУРУ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. К. Голобородько. - Харків : Основа, 2003 . - Виходить три рази на місяць.- Отримується з 2004.
Голов. ред. : Голобородько К.
 
 «Вивчаємо українську мову та літературу» – науково-методичний журнал, що пропонує вчителю-словеснику методики проведення сучасного уроку з української, новітні технології презентації навчального матеріалу на уроці, нове прочитання відомих текстів, актуальні проблеми українського літературного процесу, а також рекомендації методистів, сценарії традиційних і нестандартних уроків, дидактичні матеріали.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24594
 
 
10. АНГЛІЙСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. О. Любченко. - Харків : Основа, 2002 . - Виходить три рази на місяць.- Отримується з 2004.
Голов. ред. : Любченко О.
 
 «Англійська мова та література» – науково-методичний журнал, що пропонує повне інформаційно-методичне забезпечення викладання англійської мови в середній школі: сучасні методики, розробки уроків, тести, ігри, завдання, тексти для читання та аудіювання, дидактичні матеріали на спеціальних сторінках для копіювання.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24633
 
 
11. АНГЛІЙСЬКА МОВА В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ : журнал / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Н. Климишина. - Харків : Основа, 2004 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2018.
Голов. ред. : Климишина Н.
 
 «Англійська мова в початковій школі» – журнал для тих, хто навчає наймолодших. На сторінках видання подано матеріали до занять, майстерня, новітні методики, поради психологів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101542
 
 
12. АНГЛІЙСЬКА МОВА. УСЕ ДЛЯ РЕПЕТИТОРА / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Н. Климишина. - Харків : Основа, 2013 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2013.
Голов. ред. : Климишина Н.
 
«Англійська мова. Усе для репетитора» – перший практичний журнал для тих, хто займається репетиторством з англійської. У виданні подано автентичні тексти сучасною англійською мовою; завдання для трьох рівнів володіння англійської; інструкції для вчителя щодо виконання кожного завдання (з перевіреними відповідями); картки та малюнки для копіювання; завдання для розвитку читання, аудіювання, говоріння, письма та граматики з лексикою, цікаві практичні статті саморозвитку вчителя. Журнал розраховано на вчителів англійської мови, які проводять індивідуальні заняття з учнями 1–11 класів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101057
 
 
13. ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА В ШКОЛІ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. М. Коновалова. - Харків : Основа, 2005 . - Виходить двічі на місяць.- Отримується з 2005.
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2005 р., №6 див.: Зарубіжна література в школах України
Ред. : Ільїна Н.Голов. ред. : Голяковська В.Голов. ред. : Коновалова М.
 
 «Зарубіжна література в школі» – науково-методичний журнал, що публікує методичні рекомендації вчителя всесвітньої літератури, розробки уроків, творчі лабораторії, інтерактивні вправи, нові методи роботи, дидактичні матеріали та інші корисні і актуальні матеріали, що збережуть час і допоможуть урізноманітнити педагогічні прийоми.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25000
 
 
14. ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В ШКОЛАХ УКРАЇНИ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. І. Лущик. - Харків : Основа, 2008 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Лущик І. В.
 
 «Фізичне виховання в школах України» – науково-методичний журнал, що публікує орієнтовні календарні планування, актуальні новини МОНУ, популярну енциклопедію спорту та безліч корисних практичних матеріалів, які одразу можна використовувати на уроках. Також видання пропонує інформативні вкладки: повнокольорова вкладка з наочно-дидактичними матеріалами та «Актуальні діалоги» – обговорення у формі запитання-відповідь усього, що цікавить педагогів незалежно від досвіду та предмета, що викладається.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100182
 
 
15. ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ В ШКОЛІ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Садкіна. - Харків : Основа, 2008 . - Виходить двічі на місяць.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Садкіна В.
 
 «Трудове навчання в школі» – науково-методичний журнал, що публікує орієнтовні календарні планування, актуальні новини МОНУ, методичні розробки, цікаві майстер-класи та безліч інших корисних практичних матеріалів, які одразу можна використовувати на уроках. Також видання пропонує інформативні вкладки: повнокольорова вкладка з наочно-дидактичними матеріалами та «Актуальні діалоги» – обговорення у формі запитання-відповідь усього, що цікавить педагогів незалежно від досвіду та предмета, що викладається.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100183
 
 
16. МИСТЕЦТВО В ШКОЛІ (МУЗИКА, ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО, ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА) : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Є. Орлова. - Харків : Основа, 2008 . -Назва на колонтитулі: Мистецтво в школі. - Виходить щомісяця.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Орлова Є.
 
 «Мистецтво в школі» – науково-методичний журнал, призначений для вчителів шкільних курсів Образотворче мистецтво, Музика та Художня культура. У журналі подаються розробки уроків з урахуванням останніх освітніх змін, інтерактивні вправи, нові методи роботи і дидактичні матеріали, статті психологів і науковців, орієнтовні календарні планування, актуальні новини МОНУ та безліч корисних практичних матеріалів, які одразу можна використовувати на уроках.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100188
 
 
17. ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Садкіна. - Харків : Основа, 2010 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2011.
Голов. ред. : Садкіна В.
 
«Основи здоров’я» – науково-методичний журнал, призначений для вчителів курсу Основи здоров'я та ОБЖД. На сторінках видання розміщені розробки уроків, сценарії позакласних заходів, матеріали до уроку, додаткова інформація з різних джерел, сучасна методика викладання, а також матеріали, які допоможуть учителям сформувати пріоритет здорового способу життя.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100545
 
 
18. ВИХОВНА РОБОТА В ШКОЛІ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Григораш. - Харків : Основа, 2004 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2007.
Голов. ред. : Григораш В.
 
 «Виховна робота в школі» – науково-методичний журнал для класних керівників та організаторів виховної роботи в школі. Видання подає необхідні для роботи вчителя матеріали з теорії та психології виховання, моделі виховних систем, досвід виховання, сценарії свят, нестандартні авторські розробки уроків та позакласних заходів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25749
 
 
19. ПОЧАТКОВЕ НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Ю. Бардакова. - Харків : Основа, 2003 . - Виходить три рази на місяць.- Отримується з 2004.
Голов. ред. : Бардакова Ю.
 
 «Початкове навчання та виховання» – науково-методичний журнал призначений для учителя початкових класів, на сторінках якого подано сучасні методики, розробки уроків, сценарії свят, тести, ігри, цікавий дидактичний матеріал ігрового характеру та роздавальні матеріали на спеціальних сторінках для копіювання, поради спеціалістів (психологів, логопедів, лікарів, юристів), педагогічні знахідки, досвід учителів-практиків, що дає позитивні результати.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24642
 
 
20. ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Садкіна. - Харків : Основа, 2010 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2010.
Голов. ред. : Садкіна В.
 
Журнал «Педагогічна майстерня» ставить за мету допомогти вчителеві стати віртуозом педагогічної справи. Для цього на сторінках журналу – актуальні інтерв'ю авторів книг та програм, новини освіти в країні й за кордоном, обговорення важливих питань шкільного життя. Журнал призначений для вчителів-предметників, які викладають у системі шкільної освіти, для студентів та викладачів педагогічних ВНЗ.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100502
 
 
21. ВИХОВАТЕЛЮ ГПД. УСЕ ДЛЯ РОБОТИ / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Ю. Бардакова. - Харків : Основа, 2011 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2011.
Голов. ред. : Бардакова Ю.
 
«Вихователю ГПД. Усе для роботи» – спеціалізований науково-методичний журнал, на сторінках якого подано весь необхідний матеріал щодо планування та організації роботи ГПД, а саме: витяги з нормативно-правових актів («Юридична консультація»); зразки щоденного планування; поради щодо організації самопідготовки учнів початкової школи; практичні розробки виховних заходів різноманітної тематики та спрямованості для учнів різних вікових категорій (свята, інтелектуальні ігри, засідання клубів за інтересами, прогулянки тощо); поради фахівців (логопедів, психологів); дидактичний матеріал ігрового характеру на сторінках для копіювання; повно кольорову вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100680
 
 
22. КЛАСНОМУ КЕРІВНИКУ. УСЕ ДЛЯ РОБОТИ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Андрєєва. - Харків : Основа, 2009 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Андрєєва В.
 
 «Класному керівнику.  Усе для роботи» – науково-методичний журнал, призначений для класних керівників школи. Видання пропонує такі фахові матеріали як сучасні авторські розробки виховних годин, тренінгів, свят;  огляд документації та приклади її заповнення; обговорення проблем класного керівництва та варіанти їхнього розв'язання; рекомендації щодо проведення роботи з батьками; практичні поради фахівців; повнокольорова вкладка з наочно-дидактичними матеріалами тощо.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100196
 
 
23. ЗАВУЧУ. УСЕ ДЛЯ РОБОТИ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Григораш. - Харків : Основа, 2002 . - Виходить двічі на місяць.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Григораш В.
 
 «Завучу. Усе для роботи» – науково-методичний журнал, призначений для заступника директора школи. Видання подає необхідні для роботи завуча статті про сучасні ефективні прийоми управління, нові технології для навчання і виховання, актуальні новини МОНУ, розробки педагогічних рад і тренінгів та безліч інших корисних і актуальних практичних матеріалів, які збагатять арсенал управлінських та педагогічних методів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100195
 
 
24. УПРАВЛІННЯ ШКОЛОЮ : практ. журн. для кер. шк. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Григораш. - Харків : Основа, 2002 . - Виходить три рази на місяць.- Отримується з 2004.
Голов. ред. : Григораш В.
 
Журнал «Управління школою» – це довідник з ефективного управління для керівників навчальних закладів. Видання публікує сучасні технології виховання та управління, поради щодо організації роботи навчального закладу, статті психологів, матеріали семінарів і тренінгів, актуальні новини МОНУ та безліч інших корисних практичних матеріалів та новітніх методик.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24640
 
 
25. ШКІЛЬНОМУ ПСИХОЛОГУ. УСЕ ДЛЯ РОБОТИ : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; ред. В. Андрєєва. - Харків : Основа, 2008 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Андрєєва В.
 
 «Шкільному психологу. Усе для роботи» – науково-методичний журнал, призначений для шкільних психологів. У журналі публікуються статті про теоретичні і практичні аспекти діяльності, діагностичний інструментарій, розробки тренінгів і семінарів, досвід професіоналів, документація та практичні матеріали, що одразу можна застосувати на практиці. Також видання пропонує інформативну повнокольорову вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100181
 
 
26. ЛОГОПЕД : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Садкіна. - Харків : Основа, 2010 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2011.
Голов. ред. : Садкіна В.
 
 «Логопед» – науково-методичний журнал, розрахований на широку аудиторію – вчителів-логопедів закладів освіти та охорони здоров’я; педагогів, психологів й адміністрацію ДНЗ, шкіл, шкіл-інтернатів, будинків дитини, дитячих будинків; студентів і викладачів ВНЗ, коледжів.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100544
 
 
27. ДИТИНА З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ. ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА. ДЕФЕКТОЛОГІЯ. КОРЕКЦІЙНА ПЕДАГОГІКА : журнал / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. В. Андрєєва. - Харків : Основа, 2014 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2018.
Голов. ред. : Андрєєва В.
 
«Дитина з особливими потребами. Інклюзивна освіта. Дефектологія. Корекційна педагогіка» – науково-методичний журнал для корекційних педагогів, психологів, дефектологів, соціальних педагогів, учителів та педагогів – усіх, хто працює з дітьми з особливими потребами у звичайних та спеціальних закладах освіти.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101543
 
 
28. ШКІЛЬНИЙ БІБЛІОТЕКАР : наук.-метод. журн. / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. О. Куликова. - Харків : Основа, 2010 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2010.
Ред. : Григораш В.Голов. ред. : Куликова О.
 
 «Шкільний бібліотекар» – це професійне видання для шкільних бібліотекарів, спрямоване на допомогу в підвищенні їх компетентності та мобільності. Журнал освітлює практичні питання функціонування шкільних бібліотек, теоретичні та методичні аспекти діяльності, залучаючи до аналізу провідних бібліотечних фахівців.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100503
 
 
29. ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД : журнал / ТОВ "Вид. група "Основа" ; голов. ред. Ю. Бардакова. - Харків : Основа, 2006 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2018.
Голов. ред. : Бардакова Ю.
 
Практичний журнал «Дошкільний навчальний заклад» пропонує завжди актуальні та новітні матеріали: цікаві авторські розробки занять, сценарії свят, конкурсів, дозвілля дошкільників, психологія дитини від А до Я, методичні поради та рекомендації.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101544
 
 
Виставку підготували головний бібліотекар Крутова Р.В.,  провідний бібліотекар Стаховська А.А.