Вартові духовних скарбів

Поділитися: 
Дата події: 
30-09-2022

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек

Щороку 30 вересня вся бібліотечна спільнота держави відзначає своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. І попри весь тягар війни, яку розгорнув проти нас агресор, не є винятком і рік нинішній. Бо це свято визначає чин і честь нашої професії.

Друковане й ілюстроване слово, яке, народжуючи думку, творить собою  книгу, ніколи не знеціниться, не стане минулим. І книга, котра вміщує в собі безмір знань, цілий всесвіт мудрості людства,  дослідницьких  пошуків та відкриттів, завжди залишається скарбом. Тож місія бібліотекаря – бути провідником людини у цей всесвіт – є високою й відповідальною.

Нинішнього року наше професійне свято  позначене воєнним станом у державі. І на цей виклик Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського відповідає ще більшою згуртованістю, сконцентрованістю на найголовніших завданнях, які разом із зусиллями всього українського суспільства сприятимуть пришвидшенню перемоги.  Ми тримаємо інформаційний стрій, залучаючи для цього всі можливі в таких умовах засоби – продовжуємо наукові дослідження, здійснюємо просвітницькі заходи, надаємо інформаційні послуги, приймаємо відвідувачів, консультуємо й допомагаємо.

Водночас допомагають і нам. НБУВ з перших днів війни мала велику підтримку  колег з різних куточків планети. Нам висловили солідарність  Британська бібліотекаАвстрійська національна бібліотекаДержавна бібліотека в Берліні (Staatsbibliothek zu Berlin), Національна бібліотека Польщі (Biblioteka Narodowa w Warszawie), Литовська національна бібліотека імені Мартінаса Мажвідаса (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), Латвійська національна бібліотека (Latvijas Nacionālā bibliotēka), Національна бібліотека Естонії (Eesti Rahvusraamatukogu), Бібліотека Ягеллонського університету в Кракові (Biblioteka Jagiellońska), Національна бібліотека Іспанії (Biblioteca Nacional de España), Королівська бібліотека Данії (Det Kongelige Bibliotek)  та інші. Також простягли руку підтримки й професійні міжнародні співтовариства: CENL (Конференція європейських національних бібліотек), IFLA (Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ), SLA (Асоціація спеціальних бібліотек у США),  Міжнародна рада з архівів (Тhe International Council on Archives),

Вдячні також колегам та організаціям за конкретну й предметну матеріальну підтримку. Її надали національні бібліотеки  Британії, Німеччини,  Франції,  Швеції, об'єднання фінських університетських бібліотек, які допомогли нам з комп'ютерною технікою, реставраційними матеріалами, сприяли в своїх країнах нашим біженцям, надавали можливості стажування, участі в міжнародних форумах, публікували наші звернення і статті. Польська народова бібліотека забезпечила нас вогнегасниками, допомагала з відрядженнями наших працівників, їхньою участь в конгресі ІФЛА та іншими потребами. 

Щиро й сердечно дякуємо всім нашим друзям, котрі підставили плече, ця солідарність додавала нам сили і віри.

Тож нинішній Всеукраїнський день бібліотек дає нам усвідомлення того, де тепер проходить передова в нашій професії: захищати довірені нам духовні скарби, бути сьогодні максимально корисними для наших громадян, забезпечувати їх потрібною й достовірною інформацією, сприяти науковцям у їхній важливій і спрямованій на досягнення перемоги діяльності.  Адже тільки разом, єдиним народом ми будемо сильними і нездоланними.

Вітаємо вас з професійним святом, колеги, друзі, наші читачі й користувачі! Шануймо книгу, читаймо, гуртуймося, докладаймо зусиль для перемоги кожен на своєму ратному чи трудовому посту!

Фотоматеріали: