Конституція - дороговказ свободи і справедливості

Поділитися: 
Дата події: 
28-06-2022

28 червня – знакова дата в історії нашої країни: День Конституції України, яка займає чільне місце серед головних документів і символів нашої держави. Цього дня прийняттям Основного Закону було закріплено правові основи незалежності й подальшого курсу нашої країни.

     Українська Конституція визначила найціннішим життя людини, її здоров'я, честь і гідність, надала громадянам можливості для самоорганізації, свободу слова та віросповідання. Вона заклала принципи територіального устрою, унітарності, політичної та економічної  розбудови держави,  її місця у світовій спільноті, діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, правосуддя. І обов’язок кожного українця –  поважати головний документ країни та дотримуватися його.

        У найбільшій бібліотеці країни – НБУВ – у вигляді унікальної книжкової й документальної спадщини, наукових досліджень відображені етапи історичного шляху, що привів до створення Основного Закону України, засад діяльності незалежної країни, поява якої на світовій мапі стала важливою подією в Європі та світі. Наша державність набула особливо виразного значення нині, під час російсько-української війни. Гідне протистояння агресору, успішний захист своєї незалежності  й територіальної цілісності викликали повагу інших держав. Нині народи світу в своїй боротьбі за демократичні засади орієнтуються на Україну, що протистоїть імперському терористичному утворенню. І нещодавнє прийняття воюючої країни кандидатом  у члени ЄС – тільки одне з ряду незаперечних досягнень України за час дії своєї Конституції.

        Шановні друзі! Щиро вітаємо  всіх читачів, користувачів, колег з Днем Конституції України! Бажаємо нових досягнень на ниві збереження й осмислення історичної спадщини, пов’язаної з розвитком конституційно-законодавчих процесів! Міцного здоров’я, добробуту й затишку у ваших оселях, впевненості, сили, усвідомлення захищеності своїх прав, усього того, що дають нам Конституція і високе звання громадянина України!