Для українських вчених подовжено доступ до міжнародних баз даних наукової інформації

Поділитися: 
Дата події: 
1-07-2023 до 31-12-2023

В умовах війни багато українських науковців позбавлені доступу до робочих місць та інструментів проведення досліджень. Міжнародна наукова спільнота рішуче засуджує російську військову агресію та надає українським дослідникам можливості віддаленого користування передплаченими базами даних наукової інформації, а також відкриває вільний доступ до нових інформаційних ресурсів. У відповідь на офіційне звернення МОН України у липні 2023 року компаніями Elsevier, Clarivate Analytics та Research4Life було надано згоду на подовження термінів доступу до передплачених баз даних наукової інформації.


Scopus

https://www.scopus.com

Національну передплату на базу даних (зокрема, для всіх установ НАН України) подовжено до 31 грудня 2023 р.

Усі користувачі, що реєстрували обліковий запис на платформі Elsevier раніше, можуть користуватися віддаленим доступом до Scopus з тією ж парою логін-пароль.

Науковці, які не мають такого облікового запису (не користувалися Scopus раніше або користувалися з робочих місць без реєстрації), можуть отримати дистанційний доступ до бази даних, надіславши запит до служби підтримки компанії Elsevier. Для цього існує дві базові опції:

  1. якщо в установі є співробітник, зареєстрований на Адміністративній панелі Elsevier [https://admintool.elsevier.com], він особисто надсилає запит щодо дистанційного доступу для визначеної кількості співробітників своєї установи, а після схвалення запиту – делегує доступ для конкретних адрес корпоративної пошти;
  2. будь-який інший уповноважений співробітник установи, що має обліковий запис у Scopus, може надіслати запит на надання дистанційного доступу для своїх колег до служби підтримки компанії Elsevier, обравши один із семи доступних йому варіантів налаштування доступу (Shibboleth, VPN, проксі-сервер, тимчасові ID, згенеровані постачальником послуг тощо); детальні інструкції можна знайти за посиланням: https://www.elsevier.com/solutions/scopus/support/authentication-and-access

Web of Science

https://www.webofscience.com

Національну передплату на базу даних (зокрема, для всіх установ НАН України) подовжено до 31 грудня 2023 р.

Усі користувачі, що реєстрували обліковий запис на платформі Clarivate Analitycs раніше, можуть користуватися віддаленим доступом до Web of Science Core Collection з тією ж парою логін-пароль.

Науковці, які не мають такого облікового запису (не користувалися Web of Science раніше або користувалися з робочих місць без реєстрації), можуть отримати дистанційний доступ до Web of Science Core Collection за таким алгоритмом:

  1. зареєструвати обліковий запис у Master Journal List [https://mjl.clarivate.com/home];
  2. Оформити запит до служби підтримки Web of Science Group (wosg.support@clarivate.com) із проханням підключити віддалений доступ для зареєстрованого облікового запису у MJL; при цьому в обох випадках має використовуватися та сама адреса електронної пошти, яка надалі слугуватиме логіном при автентифікації у Web of Science Core Collection.   

Research4Life

https://www.research4life.org/

Research4Life – це міжнародний науковий портал, метою якого є удоступнення академічних публікацій з рецензованих фахових журналів. На порталі розміщено повнотекстові ресурси провідних світових видавців наукової літератури, зокрема, Cambridge University Press, Emerald, John Wiley & Sons, Oxford University Press, Springer Nature тощо; надається доступ до баз даних  Directory of Open Access Books (DOAB) та Directory of Open Access Journals (DOAJ).

У березні 2022 року портал скасував обов'язкову передплату свого контенту для українських наукових установ з метою підтримки їхньої дистанційної роботи в умовах війни. Усі наукові установи та заклади вищої освіти України можуть отримати безкоштовний доступ до 74,5 тис. книг, 12,6 тис. журналів та 12 галузевих баз даних. Доступ до ресурсів порталу всім зареєстрованим установам подовжено до 31 грудня 2024 року.

Посилання для реєстрації установи на платформі Research4Life: https://registration.research4life.org/register/default.aspx


Матеріал підготував співробітник Інституту інформаційних технологій Сергій Гарагуля

Коментар: 
Ліцензійний доступ