Світ підтримує українських учених в умовах війни фінансово та грантами

Поділитися: 
Дата події: 
20-03-2022 до 31-12-2022

Наукові організації багатьох країн світу надають українським ученим в умовах війни фінансову та грантову підтримку.

Science for Ukraine

https://scienceforukraine.eu/

Для допомоги українським науковцям і студентам під час війни ЄС створено сайт #ScienceForUkraine та відповідні сторінки у Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram. На сайті розміщено пропозиції щодо проживання, навчання й віддаленої роботи, зокрема в галузі гуманітарних наук і мистецтва. Також на сайті є посилання на інші програми підтримки.

 

ERA4Ukraine

https://euraxess.ec.europa.eu/ukraine

Європейська комісія запустила новий портал ERA4Ukraine – єдиний центр інформації та послуг підтримки для українських дослідників, котрі змушені залишити Україну через війну, яку веде Росія.

На порталі можна ознайомитися з усією актуальною інформацією для дослідників з України, де ви знайдете:

  • можливості працевлаштування в ЄС
  • визнання диплома
  • пропозиції житла
  • вебпідтримку та інформацію

 

SAVEUASTARTUP

https://usf.com.ua/saveuastartup/

USF запустив платформу для координації допомоги українським стартапам — SAVEUASTARTUP. Український фонд стартапів розробив платформу, яка об’єднає тих, хто може надати допомогу стартапам під час війни, і тих, кому ця підтримка нині потрібна. На платформі можна заповнити форму як партнерам / спонсорам, так і стартапам, зазначивши, який саме вид підтримки є можливість надати / отримати. Також для зручності в пошуку допомоги на платформі SAVEUASTARTUP розміщена актуальна карта метчингу всіх видів допомоги стартапам, яка постійно оновлюється.

Заповнити форму можна тут: https://usf.com.ua/saveuastartup/

 

Інститут гуманітарних наук (IWM, Відень) та Український науковий інститут Гарвардського університету (HURI)

https://www.iwm.at/news/new-non-residential-fellowships-to-support-ukrainian-scholars?fbclid=IwAR1FvHcSS9Hlgp9keisovHfk1FhMg3VAKNVujz3IJmwp3z5K7YSLp2ujCkg

Інститут гуманітарних наук (IWM, Відень) та Український науковий інститут Гарвардського університету (HURI) співпрацюють, щоб запропонувати термінову підтримку (нерезидентні стипендії) для інтелектуальної спільноти України в умовах російської загарбницької війни. Стипендії у розмірі 5000 євро можуть отримати науковці, діячі культури, громадська інтелігенція – українські вчені в галузі гуманітарних і соціальних наук, які мають ступінь кандидата наук або його еквівалент на момент подачі заявки, українські письменники, художники та громадські інтелектуали, чия творчість сприяє глибшому розумінню міжнародним співтовариством українського суспільства. Перевага надаватиметься заявникам, які мають намір або повинні залишитися в Україні з правових, професійних чи особистих причин.

 

Міністерство освіти і науки Польщі

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacja-dla-studentow-i-naukowcow-przybywajacych-z-ukrainy

Відповідна пропозиція MEiN складається з кількох частин.

Перша частина містить інформацію про можливість продовження навчання в Польщі. Важливо зібрати всі документи, необхідні для навчання, а потім зв’язатися з обраним ВНЗ і подати заяву щодо вступу на навчання. Кожен університет самостійно визначає порядок переведення з іноземного університету, і рішення з цього питання приймає ректор. Підтверджувати диплом не потрібно.

У наступній частині міститься інформація про правила отримання фінансової підтримки та умови, за яких іноземний студент звільняється від плати за навчання на денній формі навчання в державних вишах, підконтрольних міністру освіти і науки.

Особи, які приїздять з України, можуть продовжити наукову кар’єру в Польщі. Їм не потрібен дозвіл чи погодження з бюро зайнятості. Головне – звернутися до обраного університету або науково-дослідного інституту. Цим питанням був присвячений останній фрагмент матеріалу, підготовленого MEiN.

Foundation for Polish Science (FNP)

https://www.fnp.org.pl/en/fnp-oglasza-nowy-program-dla-polsko-ukrainskiej-wspolpracy-naukowej/

У зв’язку з трагічними подіями в Україні Фундація польської науки на знак солідарності зі своїм сусідом вирішила започаткувати нову ініціативу – Програму польсько-української співпраці. FNP профінансує до 6 наукових проектів у галузі соціальних і гуманітарних наук, які будуть реалізовані спільно парою науковців з Польщі та України.

 

U.S. National Academy of Sciences (NAS) and the Polish Academy of Sciences (PAS)

https://institution.pan.pl/?option=com_content&view=article&id=769&fbclid=IwAR3GDlER849usXpql_HWrH5GlLBvi-MFcIPN7EPTB70tPKsaM8CaUh--bds

Щоб допомогти українським науковцям, які покинули Україну після російського вторгнення, Національна академія наук США (NAN) та Польська академія наук (PAS) розпочинають програму підтримки 3-місячного дослідницького перебування в Інститутах PAS.

 

Фундація прусської культурної спадщини Stiftung Preußischer Kulturbesitz (SPK)

https://blog.sbb.berlin/erweiterte-stipendienangebote-fuer-ukrainische-wissenschaftlerinnen-und-bibliothekarinnen/

Фундація прусської культурної спадщини розширила свою стипендіальну програму на 20 додаткових місць для біженців – українських науковців та бібліотекарів. Проєкт, на який подається заявка, повинен мати значущий зв’язок із колекцією, фондами чи дослідницьким напрямом відповідної установи SPK.