Навіть у складних умовах війни люди, основним видом роботи яких є розумова праця, процеси дослідження і вивчення, не можуть дозволити собі бездіяльність. 24 березня у дистанційному режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
Пропозиції й рекомендації щодо наукової діяльності Бібліотеки в умовах воєнного стану доповіла генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна. Вона, зокрема, повідомила, що керівництво Національної академії наук України закликало в цей винятково складний для країни та її науки час докласти всіх зусиль для продовження виконання наукових досліджень в Україні. При цьому рекомендовано, зокрема, за необхідності використовувати можливості переміщення до більш безпечних західних регіонів України та виконання робіт у дистанційному режимі або з використанням наукової інфраструктури установ НАН України, розташованих у Львові, Ужгороді та Чернівцях. Керівництво НБУВ, зазначила генеральний директор, очікує від наших учених і дослідників також інших можливих пропозицій щодо наукової діяльності Бібліотеки в умовах воєнного часу.
Окремо Л.А. Дубровіна наголосила на необхідності постійних робочих комунікацій, які у цей важкий час допомагають єднатися і працювати для пришвидшення перемоги.
Винесене питання, пов’язане з майбутнім науки – підготовкою молодих учених. Зі звітами стипендіатів НАН України та стипендіата Президента України для молодих учених виступили науковий співробітник Інституту інформаційних технологій НБУВ І.П. Перенесієнко, молодший науковий співробітник відділу формування біобібліографічних інформаційних ресурсів Н.П. Філіппова, молодший науковий співробітник відділу науково-бібліографічної інформації П.М. Штих, завідувачка відділу зарубіжної україніки О. І. Дзира. Після заслуховування звіти стипендіатів НАН України та стипендіата Президента України було схвалено.
Директорка Інституту інформаційних технологій К. В. Лобузіна доповіла про рекомендацію претендента на здобуття стипендії НАН України для молодих учених. Вона повідомила, що рекомендує на здобуття цієї стипендії молодшого наукового співробітника відділу інформаційно-комунікаційних технологій Інституту О. І. Вощенко, яка планує до дослідження наукову тему «Джерелознавче та історико-літературне дослідження електронної колекції «Репресована література».
Кандидатуру О. І. Вощенко підтримали й інші члени Вченої ради.
На засіданні було обговорено питання про затвердження правил прийому до аспірантури і докторантури для здобуття ступеня доктора філософії та доктора наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського в 2022 році. Вчена рада затвердила ці правила.
Розглянуто й рекомендовано до друку рукопис видання: Коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19): дослідження, лікування, вплив на суспільство: бібліогр. покажчик (2020–2022) / Нац. б-ка України імені В. І. Вернадського ; уклад.: Т. В. Добко, Л. П. Мацкевич, П. М. Штих ; відп. ред. Л. А. Дубровіна. – Київ, 2022. – 55 c.
Також на засіданні Вченої ради обговорено нормативні документи та юридичні поради на період воєнного стану: відповідні укази Президента України, закони України, постанови Кабінету Міністрів України й інші документи. Зазначено, що такі документи були прийняті й Національною академією наук України. Це, зокрема, низка розпоряджень Президії НАН України та постанови Президії НАНУ, прийняті на засіданні 17 березня 2022 року.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах