SLA (Special Libraries Association) засуджує вторгнення Росії в Україну – засуджує «безсоромний і жорстокий напад» на невинних людей

Поділитися: 
Дата події: 
9-03-2022

Асоціація спеціальних бібліотек, МакЛін, Вірджинія, США, 9 березня 2022 р. — Всесвітня спільнота фахівців з питань інформації Асоціації спеціальних бібліотек засуджує військовий напад Росії на Україну та закликає уряд у Москві вивести свої війська й припинити свою нічим не спровоковану атаку, яка триває вже третій тиждень.

«Як і ви, я спостерігала за вторгненням Росії в Україну з глибоким потрясінням і тривогою», — написала президент SLA Катрін Лаваллі-Велч у зверненні до членів SLA. – Жахливо спостерігати безсоромний і жорстокий напад на демократію та вбивства невинних людей.

Атака на Україну є огидною на багатьох рівнях, включаючи її наслідки для тих, хто працює з інформацією. Доступ до інформації є основним принципом вільного суспільства, і ми засуджуємо всі спроби — особливо ті, що пов’язані з використанням військової сили — обмежити цей доступ і натомість поширювати дезінформацію, щоб посіяти страх, недовіру та сум’яття. Вторгнення в Україну є нападом на все, чим дорожить світова спільнота SLA, і ми підтримуємо народ України в опорі спробам повалити їхній уряд і суспільство.

Я хочу особливо наголосити на нашій солідарності з інформаційними спеціалістами в Україні та їх підтримці. Я впевнена, що багато російських представників нашої професії так само збентежені діями Кремля. Я також хочу висловити нашу солідарність і підтримку нашим членам та партнерам українського походження.

Життєво важливо, щоб ми були єдині в засудженні та протистоянні неспровокованій і невиправданій агресії Росії. Важливо, щоб інформаційні фахівці в усьому світі продовжували надавати доступ до правдивої, перевіреної й підтвердженої інформації та продовжували навчати цінних навичок інформаційної грамотності, щоб протидіяти спробам викривлення та дезінформації.

Ми всі сподіваємося, що мир і повага до демократії та територіальної цілісності України можуть бути відновлені невідкладно. Ми сподіваємося, що багата спадщина, традиції, культура та суспільство України залишаться живими, безпечними та захищеними».

Про SLA

Асоціація спеціальних бібліотек (SLA) — некомерційна міжнародна організація для професіоналів-інноваторів у сфері інформації та їхніх стратегічних партнерів. SLA обслуговує інформаційних фахівців у більш ніж 60 країнах і в різних середовищах праці, включаючи бізнес, наукові та державні установи. SLA просуває та зміцнює рівень своїх членів шляхом навчання, захисту й мережевих ініціатив. Для отримання додаткової інформації відвідайте www.sla.org.