ВЕСЬ КУЛЬТУРНИЙ СВІТ ВИСЛОВЛЮЄ ПІДТРИМКУ УКРАЇНІ В ЧАСИ ВАЖКИХ ВИПРОБУВАНЬ

Поділитися: 
Дата події: 
24-02-2022 до 31-03-2022

Весь культурний світ шокований подіями в Україні спричиненими нічим необґрунтованою агресією з боку РФ. Свою підтримку українському народу та захоплення мужністю та згуртованістю, високою моральною силою українців висловлюють провідні культурні установи світу.

Нам висловило солідарність бібліотечне співтовариство світу: Британська бібліотека, Австрійська національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні (Staatsbibliothek zu Berlin), Національна бібліотека Польщі (Biblioteka Narodowa w Warszawie), Литовська національна бібліотека імені Мартінаса Мажвідаса (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), Латвійська національна бібліотека (Latvijas Nacionālā bibliotēka), Національна бібліотека Естонії (Eesti Rahvusraamatukogu), Бібліотека Ягеллонського університету в Кракові (Biblioteka Jagiellońska) та інших.

Ми отримали підтримку міжнародних співтовариств: CENL (Конференція європейських національних бібліотек), IFLA (Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ), Міжнародна рада з архівів (Тhe International Council on Archives), які підтримали Публічне звернення

Національні бібліотеки країн Балтії виступили з публічним зверненням до світового співтовариства, яке ми тут приміщуємо.

ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО СВІТОВОГО СУСПІЛЬСТВА БІБЛІОТЕК З НАГОДИ ІНІЦІАТИВ СОЛІДАРНОСТІ З НАРОДОМ УКРАЇНИ

Ранок 24 лютого приніс приголомшливі новини про те, що Росія розпочала масований наступ на Україну. Український народ жертвував своїм життям і героїчно захищав свою країну від агресії Російської Федерації. Співтовариства національних бібліотек Литви, Латвії та Естонії рішуче засуджують напади на Україну та солідарні з прагненням українського народу жити у вільній, незалежній та демократичній українській державі, керуючись європейськими фундаментальними цінностями. Ми підтримуємо прагнення громадян України до свободи та закликаємо всі бібліотеки Литви, Латвії, Естонії, Європи та всього світу солідаризуватися з народом України та всіляко сприяти перемозі України, тобто моральна підтримка. Наша допомога має вирішальне значення для вільної та незалежної України.

Ми звертаємося до міжнародних організацій, що представляють та об'єднують бібліотеки та наукові організації: CENL (Конференція європейських національних бібліотек), EBLIDA (Європейське бюро бібліотечних, інформаційних та документаційних асоціацій), IFLA (Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ), CD), LIBER (Асоціація європейських дослідницьких бібліотек), NAPLE (Національне управління публічних бібліотек у Європі), Public Libraries 2030, SPARC Europe та ALA (Американська бібліотечна асоціація) негайно та недвозначно засудити агресію Російської Федерації в Україні. Ми також закликаємо призупинити членство Російської Федерації у всіх міжнародних бібліотечних організаціях.

Ми всі розділяємо спільні цілі та цінності, і ми зобов'язуємось продовжувати створювати інклюзивний інформаційний та культурний простір, вільний від дезінформації, брехні, ненависті та війни та відкритий для всіх. Давайте використати всі наявні у нашому розпорядженні засоби для перемоги в інформаційній війні. Бібліотеки означають свободу. Бібліотеки – це ворота у майбутнє.

Ми всі маємо і можемо сприяти зміцненню демократії. Усі відповідальні люди повинні розуміти, що якщо ми не припинимо зухвалу агресію Росії в Україні, перед лихом опиняться всі.

Гасло лідера російської опозиції Бориса Нємцова За вашу та нашу свободу! актуальна як ніколи.

Янне Андресоо, генеральний директор Естонської національної бібліотеки

Проф. д-р Реналдас Гудаускас, генеральний директор Литовської національної бібліотеки імені Мартінаса Мажвідаса

Андріс Вілкс, директор Латвійської національної бібліотеки


Литовська національна бібліотека імені Мартінаса Мажвідаса (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

https://www.lnb.lt/naujienos/8262-baltijos-saliu-nacionalines-bibliotekos-reiskia-solidaruma-ir-parama-kovojanciai-ukrainai


Бібліотека Народова Польщі (Biblioteka Narodowa)

https://www.bn.org.pl/aktualnosci/4554-biblioteka-narodowa-wspiera-ukraine.html


Фонд пруської культурної спадщини (Stiftung Preußischer Kulturbesitz)

https://www.preussischer-kulturbesitz.de/newsroom/dossiers-und-nachrichten/dossiers/dossier-magazin-internationale-kooperationen/pokazhi-bilshe-ukrajinskogo-mistectva-ta-kulturi.html


Асоціація музичних бібліотекарів, архівістів та інформаційних спеціалістів світу - IAML (Music Librarians, Archivists and Information Specialists of the World)

https://www.iaml.info/news/appeal-presidium-ukrainian-library-association


Міжнародна рада з архівів (Тhe International Council on Archives - IСА) висловлює свою солідарність з українськими архівами та фахівцями з питань документообігу в цей непростий час.

https://www.ica.org/en/solidarity-with-ukrainian-archives-and-records-professionals