Жіноче обличчя науки

Поділитися: 
Дата події: 
11-02-2022

Міжнародний день жінок і дівчат у науці – свято молоде, але знакове. Наука – не лише рушій будь-якого часу, а й провісник майбутнього. І роль жінок у ній багатогранна – і як продовжувачок  життя, матерів та вихователів допитливих майбутніх геніїв, і як самих невтомних дослідниць.

Жінки рухають наш світ, упевнено займаючи в науці своє важливе місце. І  в Україні майже половина науковців – жінки. Трудяться вони переважно в гуманітарних галузях. От якраз колектив нашої Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського є красномовним тому підтвердженням. Серед великого загону наукових дослідників НБУВ  понад 70 відсотків – представниці прекрасної статі, які працюють у сферах бібліотекознавства, книгознавства, бібліографознавства, документознавства, архівознавства, інформаційних технологій. І кожне їхнє дослідження – це внесок у надто важливу для держави справу розвою науки, примноження знань у суспільстві, піднесення рівня культури країни й народу.

Дорогі українки, які присвятили себе науці! Цього особливого для вас дня ми бажаємо усім жінкам-науковицям невичерпної творчої енергії, наснаги й натхнення для нових відкриттів, здоров’я, стійкості та впевненості на професійному шляху!