Відкриття фотовиставки "Дні солідарності". До 25-річчя створення Незалежної самоврядної профспілки "Солідарність"

Поділитися: 13 грудня 2005 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулося відкриття фотовиставки "Дні солідарності" до 25-річчя створення Незалежної самоврядної профспілки "Солідарність".

 

Організатори виставки:

  • Посольство Республіки Польща в Україні за сприяння Міністерства закордонних справ Польщі;
  • Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського.

Виставка присвячена подіям, що відбулися у Польщі 25 років тому. Центром подій тих днів стала Гданьська Верф. Вона була територією свободи, яка впливала на всю країну. Рух "Солідарність", котрий очолив Лєх Валєнса, об"єднав у своїх рядах 10 мільйонів людей і змінив не лише хід історії Польщі, але й вплинув на політичні події у Європі.

В експозиції Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського представлені унікальні фотосвідчення тих подій. Фотовиставка висвітлює дуже важливий період в історії Польщі — з 1945 р., кінця Другої світової війни, до 1989 р., коли проходили переговори "круглого столу". Детально виставка розповість про серпень 1980-го року — день за днем: адже кожен з них був кроком до свободи та демократії. Люди, які вийшли тоді на вулиці боротися за свої права, сьогодні в центрі уваги фотовиставки.

Організатори впевнені, що виставка послужить справі розвитку добросусідських відносин і партнерства між народами України і Польщі.

Проведення виставки "Дні Солідарності" у Києві — знайомство з польським досвідом побудови громадянського суспільства — допоможе по-новому подивитися на спільне минуле й майбутнє.

До Києва виставка прибула з Донецька. Побувала вона також у Херсоні та Харкові.

Фотоматеріали: 
Генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Олексій Онищенко (зправа) та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковскі відкривають фотовиставку
Виступ Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яцека Ключковскі
Громадський діяч, письменник Євген Сверстюк
Народний депутат України Сергій Бичков
Заст. зав. відділу слов'янської філології Інституту мистетцтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, канд. філол. наук Наталя Сидяченко
На відкритті фотовиставки
Виставковий зал Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковскі виступає на відкритті фотовиставки "Дні солідарності" до 25-річчя створення Незалежної самоврядної профспілки "Солідарність"