Невтомний дослідник вітчизняної бібліографії

Поділитися: 
Дата події: 
10-11-2021

Важкої й болісної втрати зазнала Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського й українська наука назагал. Відійшов у вічність наш колега і великий друг, історик, бібліограф, академік Всеукраїнської академії історичних  наук Володимир Юхимович Омельчук.

Володимир Юхимович прийшов до НБУВ у 1992 році вже доктором історичних наук, одразу очолив відділ національної бібліографії. Наукова робота була не просто його професійними обов’язками – вона становила суть і зміст його покликання. Опрацьовував питання становлення та розвитку національної бібліографії України, теоретичні, методичні та організаційні аспекти репертуару української книги, сучасні тенденції й закономірності вітчизняного та світового бібліографічного процесу. Він є автором концепції історико-культурного й суспільно-політичного значення бібліографії як специфічної форми відображення багатовікової пам'яті народу, засобу обміну і збагачення досягнень його культури, інформаційного забезпечення вирішення економічних та політичних проблем як на рівні держави, так і на рівні взаємодії з міжнародним співтовариством.

Під його керівництвом та за його участю створено корпус фундаментальних видань у галузі національної бібліографії, бібліографічних покажчиків з історії України, біобібліографічних видань, присвячених ученим і культурним діячам, створено бібліографічні бази даних української бібліографії. В. Ю. Омельчук створив власну школу вітчизняних бібліографознавців. За свою невтомну й результативну працю  в 2007 році йому було присвоєно звання заслуженого працівника культури України.

Володимир Юхимович продовжував активно працювати й тоді, коли вийшов на заслужений відпочинок, ніколи не поривав зв’язків з Бібліотекою,  був членом редколегій журналу "Бібліотечний вісник" і кількох збірників наукових праць. Велика й творча його спадщина, залишена нам,  – понад 60 публікацій, як особистих авторефератів, статей, розвідок, так і колективних праць.

Сумно думати, що лише рік не дожив він до 30-ліття його роботи в НБУВ, яке ми б неодмінно відзначили… Світла і вдячна Вам наша пам’ять, дорогий Володимире Юхимовичу!

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського висловлює глибокі співчуття родині, близьким, друзям і колегам Володимира Юхимовича Омельчука.