«За те, що нашу Україну ви берегли у всі віки, низький уклін і тричі «слава» вам, українські козаки!»

Поділитися: 
Дата події: 
14-10-2021

14 жовтня – свято з особливою історією. З 2014 року в незалежній Україні почали відзначати День захисника, який згодом набув статусу державного свята. На цей день припадає і релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке здавна відзначали козаки, – його  ще називають Козацькою Покровою. Також 14 жовтня вважається символічним днем утворення Української повстанської армії (УПА).

У сучасній Україні цього дня вітають причетних до захисту нашої країни. Тож цілком закономірно, що це свято об’єднує всі покоління найкращих синів свого народу, які в різні часи боролися за незалежність і процвітання держави. Звитяги українських козаків, українських патріотів у різних угрупованнях під час другої світової війни продовжують представники нинішніх захисників, які обстоюють країну на лінії розмежування з агресивними силами в «гібридній війні» – військовослужбовців Збройних Сил України, Нацгвардії, добровольців, волонтерів.

Колектив Національної бібліотеки України імені Вернадського, усвідомлюючи важливу об’єднавчу роль Дня захисників вітчизни, висловлює щиру подяку тим, хто боронить нашу державу, захищає її територіальну цілісність і незалежність. Це свято, об’єднуючи українців, утверджує нашу гідність, сприяє зміцненню миру на справедливій основі.

Щиро вітаємо вас, наші захисники й захисниці, бажаємо козацького здоров’я, незламної віри, сили духу й тіла, впевнених перемог і мирного неба над головою!