Світ, відкритий кожному, хто любить книгу

Поділитися: 
Дата події: 
30-09-2021

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек!

 

Шановні колеги, вірні обраній справі! Шановні наші друзі – читачі, користувачі, шанувальники!

30 вересня вже традиційно, разом з ушануванням православними Дня Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, відзначається в державі Всеукраїнський день  бібліотек. Цей символізм двох свят увібрав усе, що відображається в слові та в книзі – віру  в добро і майбутнє людства, надію на розвиток, прогрес і  примноження надбаних знань, любов до слова і прагнення до мудрості, яку віками накопичувала Людина, щоб зробити світ кращим.

Зі слова починався у людей обмін інформацією. Слова шикувалися в зібрані сувої чи зшитки – так народжувалась книга (грецькою «бібліо»). Книги наповнювали світ – так з’являлося місце, де ці книги зберігалися (грецькою «тека»). І відтак бібліотеки  ширилися світом, об’єднуючи людей, для яких слово і знання стали необхідністю.

Стрімкий час приносить нові виклики, пропонує нові форми, постійно з’являються цифрові та електронні носії інформації… Так, інтернет незмірно  збагатив світ, об’єднавши накопичені людством знання, поєднавши минуле й майбутнє, прискоривши засвоєння потрібної інформації. Але чи можуть дорівнятися слова «носій» або «ресурс» до поняття «скарбниця знань»? Чи можуть відеокліпи замінити безпосереднє спілкування з книгою, доторк до обкладинки, гортання сторінок, перечитування?..

Для багатьох це запитання риторичне й неактуальне. Нейропсихологи сходяться на думці, що читання на 68 відсотків знижує рівень стресу. Для багатьох бібліотека залишається не просто книгозбірнею, а храмом знань (цікавий факт: засновник відомої компанії Nike Філ Найт дозволяє заходити до власної бібліотеки тільки тим, хто знімає взуття).

А господар у такому храмі знань – бібліотекар. Він провідник у безмежному світі книг, перший порадник читача, вартовий на сторожі слова.  Своїм ентузіазмом, любов’ю до обраної справи, прагненням збагатити знаннями бібліотекарі дарують людям вічну мудрість книг, запалюють вогонь у серцях читачів, виховують покоління освічених людей, які несуть цей вогонь далі.

Тож шануймо і збагачуймо разом бібліотечне середовище – цей великий світ, відкритий кожному, хто любить книгу. Бо як би не змінювалися часи, а бібліотека була й залишається місцем сили. Місцем концентрації знань.  Місцем злету думки та її неосяжного поширення. Місцем нашого об’єднання й спорідненості.

Зі святом вас, шановні колеги-бібліотекарі, невтомні ентузіасти й наполегливі дослідники! Нехай вам додає віри, надії й любові відчуття необхідності  вашої роботи та великої вдячності читачів і користувачів!

Зі святом вас, усі наші друзі, для яких книга є такою ж безумовною потребою життя, цінністю і скарбом!

Фотоматеріали: