Круглий стіл "Київські філологічні школи і Володимир Перетц"

Поділитися: 

11 лютого 2010 р. у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбувся круглий стіл "Київські філологічні школи і Володимир Перетц" (до 140-річчя від дня народження вченого).

  • Український комітет славістів;
  • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського;
  • Інститут філології Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Володимир Миколайович Перетц — відомий учений, літературознавець, фольклорист, філолог, мистецтвознавець, педагог, який виховав цілий ряд фахівців філологічного спрямування. В. М. Перетц народився в 1870 р., закінчив Санкт-Петербурзький університет, де пізніше обіймав посаду приват-доцента. В 1902-1903 рр. заступив академіка О. Соболевского на кафедрі палеографії в археологічному інституті; з 1904 р. — професор Київського університету на кафедрі російської мови та словесності; дійсний член Петербурзької (1914) та Української академій наук (1919); учень О. Веселовського та О. Соболевського. Досліджував українську літературу XVIII ст., зокрема українську драму. Йому вдалося відшукати низку невідомих до того часу українських драм. Він є першим теоретиком наукового опису рукописних книг. Свої джерелознавчо-книгознавчі погляди В. Перетц поширював серед членів Семінарії російської філології, теоретично підготував дослідників книги цього напряму.

Мета круглого столу — віддати належне вагомому внеску в російську та українську науку В. М. Перетца; обговорити питання перевидання найважливіших праць ученого; привернути увагу наукової громадськості до значення київських філологічних шкіл в історії української науки і культури, до їх сучасних проблем.

Програма круглого столу.