Читач і книга: життєва стратегія читання

Поділитися: 
Дата події: 
9-07-2021

Книга, як інструмент узагальнення і осмислення всіх сфер життя, завжди була супутницею творчості і аналізу досягнень кращих зразків науки, літератури, мистецтва. І тепер, у пору широкого використання різноманітних високотехнологічних засобів, створення і передачі інформації значення книги, а отже, й атрибутів її розповсюдження – бібліотек, книгарень, вона залишається важливим чинником розвитку суспільства й самопізнання особи. Пізнавальний, освітній вплив книг, як важливого засобу духовного збагачення і саморозвитку людини в значній мірі залежить від тих, хто організовує, забезпечує важливий процес розповсюдження й читання книг, орієнтує читачів у друкованому морі видань, забезпечуючи систему ефективного і грамотного користування книгами. В цих умовах зростає значення бібліографічної і джерелознавчої науки та всіх сегментів, пов’язаних зі зберіганням і поширенням видань серед загалу, і ведуча роль у цьому належить Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Під час слухань у Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики «Читання як життєва стратегія», було розглянуто проект заходів щодо Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки. Наголошувалося на необхідності суттєвих змін у забезпеченні промоції читання, в тому числі й за рахунок підвищення рівня діяльності видавництв, книгарень, бібліотек, впровадження в практику їх роботи інноваційних форм, які забезпечують зближення з читачами, підвищення діяльності всієї системи, пов’язаної з видавництвом і розповсюдженням книжкової продукції. Від учасників слухань, в яких взяли участь, крім народних депутатів, чимало фахівців зі сфери книговидання, організації промоції книг і бібліотечної справи, поступило чимало пропозицій щодо того, яких заходів необхідно вжити, щоб книжний світ і в нових умовах ріс і розвивався, гармонійно вписуючись у загальну систему сучасних комунікацій.

Заступник голови Комітету ВР Євгенія Кравчук, говорячи про розроблення Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки, зазначила, що в новій редакції законопроекту про бібліотечну справу №5002 йдеться про назрілі проблеми, які вимагають негайного вирішення. На її думку, саме цей документ дасть відповідь на те, якою має бути сучасна бібліотека – цифровою, мобільною, інклюзивною та інтегрованою в міжнародне середовище.

Під час слухань, зокрема, повідомлено, що пропозиції та зауваження щодо піднятих питань можна подавати до секретаріату Комітету. За результатами слухань буде розглянуто, узагальнено пропозиції та рекомендації, які надійшли.

Детальніший виклад слухань розміщено у  повідомленні Інформаційного управління апарату Верховної Ради України (газета «Голос України» №127, 9 липня 2021 року).