Висота Основного Закону

Поділитися: 
Дата події: 
28-06-2021

Вітаємо з Днем Конституції України

І була в нашій новітній історії та «конституційна ніч»… Чверть століття тому.

І народні депутати в залі Верховної Ради України в режимі одного засідання, майже цілодобово, майже без перерв, дискутуючи, переконуючи, погоджуючись і навіть сварячись, виборювали статтю за статтею. Деякі зі статей переголосовувались кілька разів.

І був ранок 28 червня, коли Голова Верховної Ради України Олександр Мороз промовив: «А тепер можна встати. Є Конституція!»

І були світлі нестримні сльози на щасливому обличчі доповідача Михайла Сироти, який цієї миті почувався на вершині своєї мрії, мети, долі, призначення…

І була велика радість перемоги у тих багатьох політиків і юристів, майстрів конституційного процесу, які протягом тривалого часу готували й відшліфовували цей доленосний документ. Це був і їхній момент істини.

«При майстрах якось легше. Вони – як Атланти. Держать небо на плечах. Тому і є висота.» Глибоко філософські рядки Ліни Костенко – і про них, про тих, хто стояв біля витоків і творив нашу Конституцію.

Нині ми маємо Основний Закон нашої держави. Йому й тепер ще закидають недосконалість. Так, можливо, нам і бракує довершеності тієї Конституції, в яку 200 років ніхто не втручається, аби вдосконалити, зробити дієвішою чи навіть хоч трохи повернути на свій лад… У нас було різне. Але ми вчимося. Ми багато чому вчимося, проходячи свій шлях незалежності, на якому вже були і скрута, й економічні кризи, і виборювання своєї гідності, і війна…

Та ми – талановитий народ, який, як переконує життя, вміє вчитися на своїх помилках. А ще також і  на своїх досягненнях. На своїй непорушній упевненості, що Україна має бути сильною, незалежною і правовою державою. Як записано в нашому Основному Законі.

 З 25-річчям Конституції України, друзі! Висоти й довершеності їй та нашій державі!