Першопрохідці. Вітаємо з Днем науки!

Поділитися: 
Дата події: 
15-05-2021

Наука в усіх напрямах її розвитку з давніх часів утверджується  як найефективніша сфера людської діяльності. Науковці – це передовий загін людей допитливих, інтелектуальних, неординарних у баченні світу і його проблем, здатних сказати вагоме слово в різних сферах знань. Нинішній складний світ, що розвивається надзвичайно стрімко, не може функціонувати без обширу нових знань, які здобувають науковці. Одні базуються на результатах уже пройденого, добуваючи з нього квінтесенцію досвіду, а інші своїми дослідженнями торують шлях у майбутнє. Особливо зростає роль науки, як і потреба в примноженні зусиль науковців, нині, коли людство все частіше стикається з масштабними проблемами й загрозами.

У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято наукових працівників – День науки. З огляду на увесь довгий вік допитливості людського розуму, який і спричинив прогрес, а з ним наукові розробки й досягнення, це свято відносно «молоде», воно було встановлене Указом Президента України від 14 лютого 1997 року.

Ніхто вже не може уявити сучасне життя без його постійного оновлення, яке дає нам пульсуюче джерело наукових розробок. І жодна галузь не може розвиватись без потужного наукового підґрунтя. Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського є тим важливим центром, який акумулює величезний масив наукових досягнень, масштабним науково-інформаційним осередком, важливою структурою Національної академії наук. Працівники найбільшої скарбниці знань горді тим, що належать до центрального штабу української наукової думки, сприяють синергічній спільній діяльності науковців країни, залучаючи для того все багатство нашого книжкового й інформаційного фонду. 

Шановні колеги, великі подвижники науки! Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем науки в Україні! Бажаємо вам творчої наснаги, натхнення, сил, енергії й невтомного, нестримного пошуку думки! Нових вам вражаючих відкриттів!