Квіти для Матері

Поділитися: 
Дата події: 
9-05-2021

Прагнення відзначати, вшановувати, звеличувати матерів і материнство як основу збереження і продовження роду, утвердження добра і справедливості, об’єднує всіх людей і є тією силою, яка зближує всі народи, незалежно від кольору шкіри і релігійних уподобань. 

Українці споконвіку трепетно ставляться до матерів і материнства. Це проявляється у багатій народній художній творчості – як у піснях, образотворчому мистецтві, так і в глибоко вкорінених у народне життя традиціях. І ці традиції розвивають і поглиблюють і митці. Материнська тема – одна з перших, до якої звертаються майстри слова. День матері оспіваний у талановитих віршах, книгах. Хвилюючі теми матері і материнства та все, що пов’язане з цією тематикою, надихають українських творців, які дарують нам і світові  знакові твори художньої літератури і  мистецтва,  чимало з яких зберігається в нашій книгозбірні. 

Разом зі всіма українцями несуть  у далекі світи народну культуру і звичаї численні українські діаспори. Серед української громади День матері вперше влаштував «Союз українок» Канади  в 1928 році. Через рік це свято відзначалося у Львові. Тодішній «Союз українок» зініціював його упровадження й на Тернопільщині. Відтоді День матері відзначався на українських теренах все ширше.  І хоча у 1939 році радянська влада заборонила це свято, воно відродилося знову. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій свято матері набуло розмаху в Україні. Офіційний статус йому було надано  Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року. Відзначають його щорічно у другу неділю травня.

Були вагомі підстави, щоб день матері встановити саме на травень, коли відродження природи досягає піку – все навкруги буяє й розквітає, росте і благоденствує, стверджуючи жагу до життя і діяльності, які віншують зусилля цілого року, прагнення до гідного життя в любові і злагоді. Саме травень в Україні вважається місяцем Пречистої Діви Марії. Образ Богородиці завжди надихав українських жінок на звершення щоденного подвигу в ім`я життя і благополуччя. У своїх молитвах українські жінки найчастіше звертаються до Діви Марії, вбачаючи в ній захисницю. Запорізькі козаки теж вважали Богородицю своєю заступницею і натхненницею в добрих справах. 

День матері є святом  не якоїсь частини суспільства, а всього загалу. У кожного є  або була мати – найдорожча людина, яка привела у цей світ. Тож цього дня важливо не забути ще раз виявити свою любов і вдячність до найдорожчої людини.  

Матері – люди особливі. Для них досягнення їх дітей, утвердження їх у житті є найкращим подарунком. Тож давайте дарувати найріднішим те, чого вони чекають від нас.  Точно знаючи, що для матерів найважливіше  - щастя і благополуччя  дітей, частіше висловлюймо слова вдячності за їхню жертовність. Доповнимо букет квітів для матерів, як живих, так і тих, що відійшли у вічність, саме тим, що для них найдорожче – любов`ю, добрими справами і гідним життям. Будьте щасливими, наші Матері!