У Києві опубліковано підготовлене НБУВ бібліографічне дослідження азербайджанської літератури в українських перекладах

Поділитися: 
Дата події: 
24-01-2021

Про це повідомив міжнародному читацькому загалу власний кореспондент агенції «АЗЕРТАДЖ»  Еміль Гусейнлі

Поінформовано, що в Києві за підтримки Міжнародної організації турецької культури ТЮРКСОЙ видано книгу «Східні традиції державотворення», яка приурочена до 150-річчя видатного вченого, сходознавця Агатангела Кримського, що відзначається нинішнього року. У цьому виданні вперше опубліковано бібліографічне дослідження «Азербайджанська література в українських перекладах (1917-2020)». Керівник авторського колективу книги – кандидат історичних наук Володимир Омельчук.

                АЗЕРТАДЖ повідомляє, що саме бібліографічне дослідження було підготовлене відділом науково-бібліографічної інформації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБУВ) Національної Академії наук України. При підготовці бібліографії були досліджені фонди і каталоги НБУ імені В.І. Вернадського. Над дослідженням працювали завідуюча відділом міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків Тетяна Арсеєнко, науковці Аліна Колесніченко, Тетяна Гришина, Анжела Шумилова, Юлія Фіх. Редактор бібліографічного дослідження – доктор  наук із соціальних комунікацій, завідуюча відділом науково-бібліографічної інформації НБУ імені В.І. Вернадського Тетяна Добко.

                «НБУ імені Вернадського – головна  бібліотека України, де зібрано найповніший бібліотечний фонд нашої країни, – розповіла  представник в Україні Бакинського міжнародного центру мультикультуралізму Марина Гончарук. – Саме тому дослідження азербайджанської літератури в українських перекладах має винятково важливе значення, оскільки переклади азербайджанської літератури вперше комплексно і систематизовано представлені в бібліографії.

                Ця робота дасть можливість усім бажаючим отримати інформацію про того чи іншого азербайджанського автора, наявність перекладів його творів на українську мову, швидко знайти ці відомості, а не витрачати багато часу на дослідження величезних бібліотечних фондів. Хочу зазначити, що спільно з НБУ імені В.І. Вернадського ми вже використовували бібліографію у важливих літературних проектах. Зокрема, в 2019 році, коли широкомасштабно відзначалося 650-річчя великого мислителя і поета Насімі, ми спільно провели презентацію дослідження «Твори видатного азербайджанського поета і мислителя Імадеддіна Насімі в українських перекладах (у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського)». Щиро сподіваюсь, що, незважаючи на пандемію, ми зможемо презентувати схоже дослідження, присвячене Нізамі Гянджеві», – зазначила Марина Гончарук.

                Також відзначено, що в книзі «Східні традиції державотворення» є низка публікацій, присвячених азербайджанській тематиці, зокрема щодо політико-правового статусу Нахчивану, азербайджансько-грузинських міждержавних відносин.