Колективне слово пошани Агатангела Кримського

Поділитися: 
Дата події: 
25-12-2020

25 грудня 2020 року в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулась презентація збірника наукових праць «Східні традиції державотворення», видрукуваного в рамках підготовки до вшанування 150-ї річниці від народин відомого українського історика, славіста і сходознавця, письменника та перекладача, одного з фундаторів першої української Академії наук Агатангела Кримського. Публікацію збірника ініціював старший співробітник Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського кандидат філологічних наук Володимир Підвойний.

З вітальним словом до авторів збірки звернулися представники офіційних державних установ, зокрема Олександр Тищенко, Мустафа Джемілєв, Василь Грицак, Сергій Орєхов, Алтай Ефендієв, Олександр Литвиненко, відомі українські та закордонні дипломати Ігор Осташ, Андрій Сибіга, Сергій Корсунський, Дархан Аманович Калєтаєв, Манучехр Мораді, Драгіца Понорац, Гашем Хасан Даджані, Алі Дахер, представники наукових і академічних кіл Олег Рафальський, Василь Кремень, Володимир Казарін та інші.

Колективна праця визначає місце і роль Агатангела Кримського у сьогоденному гуманітарному дискурсі України, підбиває підсумок багаторічної діяльності українських учених у дослідженні й рецепції наукової та художньої творчості відомого вченого, вводить у науковий обіг маловідомі архівні та просопрографічні матеріали про Агатангела Юхимовича, профілює перспективи і завдання на майбутнє.

Серед авторів збірки чимало  співробітників НБУ імені В.І. Вернадського – Володимир Підвойний, Сидір Кіраль, Тетяна Арсеєнко, Аліна Колесніченко, Тетяна Гришина, Анжела Шумілова, Юля Фіх.

Представлене видання відкрило серію наукових і культурно-просвітницька заходів, присвячених пам’яті Агатангела Кримського, що будуть проходити наступного року в Україні та на теренах країн, які пов’язані з творчістю і науковою діяльністю видатного вченого. Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ліванській Республіці Ігор Осташ поінформував про проведення у Бейрутському університеті міжнародної конференції, присвяченої Агатангелу Юхимовичу, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Турецькій Республіці Андрій Сибіга презентував програму заходів відзначення роковин А. Кримського в Туреччині, які проходитимуть під егідою Міжнародної організації тюркської культури ТЮРКСОЙ.

 

Фотоматеріали: