Зберігаємо вірність науковим традиціям

Поділитися: 
Дата події: 
6-10-2020

У головній бібліотеці держави відкрилась щорічна міжнародна наукова конференція

6 жовтня в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського розпочала свою роботу традиційна щорічна Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації». Попри складність нинішнього часу й карантинні умови в світі, НБУВ не відмовилась від усталеної традиції щорічного наукового форуму лав дослідників,  однак з огляду на ситуацію конференція відбувається в режимі онлайн.

Учасники конференції обмінюватимуться думками й будуть обговорювати питання в межах п’яти секцій, на семінарах, а також відбудуться ХУІ біографічні читання.

Тематика роботи секцій – «Сучасні виклики та завдання бібліотек в умовах цифровізації», «Цифрові проєкти наукових бібліотек»,  «Книгознавчі дослідження історико-культурних фондів», «Бібліотеки в системі стратегічних комунікацій: міжнародний аспект», «Українська музична культура і музичні фонди бібліотек в умовах цифровізації».

На семінарах заплановано розгляд питань «Міжнародний стандарт каталогізації. Опис та доступ до ресурсу: перші результати впровадження в бібліотеках України», «Бібліометричні технології та наукометричні дослідження», «Архівні фонди наукової спадщини України: історія формування, інформаційний потенціал, вектори розвитку в цифрову епоху», «Збереження бібліотечних фондів: традиції, інновації, перспективи».

У ході XVI біографічних читань їх учасники обговорять тему «Історична біографіка в сучасному українському суспільстві: проблематика, інформаційний простір, бібліотеки, читачі».

 З вітальним «відео-словом» до учасників конференції звернулась генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член–кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор,  заслужений діяч науки і техніки України  Любов Андріївна Дубровіна.

  • Дорогі друзі! Сьогодні ми розпочинаємо нашу конференцію в складних умовах – в  умовах, коли наша держава і весь світ перебуває на карантині. Але ж це не зупиняє нашу думку, не зупиняє процес нашого мислення, науковий розвиток, який взагалі не знає обмежень у поширенні знань, поширенні думок і емоцій. І тому сьогодні я з великим задоволенням відкриваю цю конференцію, яка працює у нас в онлайн режимі – у новому форматі, який уже визнаний усім світом.

Нинішня конференція у нас дуже й дуже велика, вона представлена багатьма науковцями, діячами культури, науки, освіти, які працюють у нашій бібліотечній сфері і які прагнуть до нового знання, нового суспільства – цифрового, які розуміють, що це цифрове суспільство має перспективи і має бути дуже тісно пов’язане з бібліотечною діяльністю. Бібліотечна діяльність, як ви бачите, це діяльність дуже широкого контексту, дуже багатовекторна й багатофункціональна. І  тому ми сьогодні працюємо над великою кількістю напрямів – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство, прагнемо розвивати документознавство, наукометрію, бібліографію, тобто все це широке коло питань, які є функцією бібліотеки, і функцію історичної пам’яті, яку у нас зберігають багатомільйонні фонди історико-культурної спадщини, і розвиток науки й сучасної суспільної комунікації, які нам дозволяють існувати в цьому суспільстві й бачити в ньому великі перспективи.

Тому, вітаючи вас із сьогоднішнім днем, бажаю успіхів конференції, успіхів кожному з вас. Конференція дає можливості для обміну думок, дискусій,  і, безумовно, саме конференція є таким явищем, яке дозволяє нам прагнути об’єднаних зусиль для проведення наукових досліджень.

Я вам всім ще раз бажаю успіхів! І до зустрічі в наступному році!

7 та 8 жовтня конференція продовжить свою роботу. До цього заходу підготовлені також електронні й тематичні книжкові виставки, мистецькі експозиції бібліотеки.