Електронні ресурси НБУВ – на допомогу науці під час карантину

Поділитися: 
Дата події: 
31-08-2020

Звертаємо увагу всіх шановних читачів і користувачів, що попри складний час пандемії коронавірусу та відповідних обмежень для суспільства  життя у сфері науки й навчання триває, і ми не залишаємо вас наодинці у безмежному потоці інформації. Навіть із зачиненими дверима бібліотека працює для своїх  користувачів.

Карантинні обмеження теж внесли свої корективи в нашу роботу і додали незручностей. Саме тому нам важливі ваші підтримка та розуміння. Ми вдячні кожному з 885 тисяч користувачів, які відвідали портал бібліотеки протягом карантину, скористалися її послугами та працювали з її ресурсами. Завдяки вашим запитам та увазі й задля вас ми продовжуємо працювати у непростих умовах боротьби з коронавірусом.

Статистика відвідувань інформаційних ресурсів НБУВ за 17.03.2020 – 28.08.2020:

Оскільки тепер ми не маємо можливості надати друковані документи у ваші руки, то нарощуємо кількість електронних ресурсів, які зможуть задовольнити ваші наукові, культурні й такі, що виникають на дозвіллі,  інформаційні потреби. Користування порталом та інформаційними ресурсами є безкоштовним і не потребує жодної реєстрації. Співробітники активно поповнюють електронні ресурси бібліотеки, здійснюють їх наукове редагування, покращують навігацію, щоб надати вам якнайбільше якісної інформації.

До послуг користувачів – наукові здобутки, культурна спадщина, інформаційно-аналітичні ресурси, біографічні та бібліографічні ресурси. Подаємо короткий огляд ресурсів, найбільш популярних серед користувачів:

  • «Наукова періодика України» – зібрання   повних текстів наукових фахових видань – містить 1124744 повних текстів статей з 2779  журналів. За час карантину ресурс поповнився на 29 нових електронних журналів та 13 650 повних текстів статей. Також було здійснено наукове редагування 49 633 статей.
  • Наукова електронна бібліотека повнотекстова  колекція наукових видань, довідників, енциклопедій тощо  за час карантину поповнилася на 68 нових електронних книжок.
  • Репозитарій НБУВ – електронний архів документів наукового, довідкового, освітнього та методичного призначення, що присвячені історії НБУВ, відповідають основним напрямам наукової діяльності НБУВ та створені науковими співробітниками, аспірантами НБУВ або у співпраці з іншими особами. Ресурс поповнився на 15 нових електронних книжок та статей, проведено наукове редагування 2016 бібліографічних записів.
  • «Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини» – оцифровані   видання історико-культурних фондів НБУВ – користується незмінним попитом, про що свідчить збільшення кількості відвідувань під час карантину на 70 %.
  • Електронна бібліотека «Україніка» – під  час карантину здійснювалося наукове редагування 2540 бібліографічних записів, сформовано колекцію документів української літератури «Українські поети». Популярність «Україніки» серед користувачів підвищилась  на 90%.
  • Інформаційно-аналітичні ресурси Центру досліджень соціальних комунікацій – матеріали орієнтовані на задоволення інформаційно-аналітичних запитів органів державної влади всіх рівнів, громадських організацій, економічних структур, наукових працівників, які цікавляться суспільствознавчою тематикою.

Пошук інформації – складний і тривалий процес, та наші електронні ресурси й сервіси допоможуть вам у цьому. Ми не можемо поки що прийняти вас у наших стінах, оскільки турбуємося про вашу безпеку та здоров’я, але ми відкриті до спілкування через електронну пошту (service@nbuv.gov.ua, library@nbuv.gov.ua), сервіси «Зворотній зв’язок», «Віртуальна довідка», «Запитай бібліографа».

Співробітники сервісу «Віртуальна довідка» нададуть безкоштовну онлайнову послугу з пошуку інформації. Відповіді на запити готуються із застосуванням інформаційних ресурсів НБУВ та мережі Інтернет. У «Архіві виконаних довідок» за час карантинних обмежень була збережена 171 довідка. Загалом протягом 2020 року сервісом «Віртуальна довідка» було надано посилання на 905 документів з фондів НБУВ та на 1185 електронних ресурсів. Всього за час функціонування сервісу було виконано понад 7200 довідок. Здійснити пошук серед виконаних запитів можна за ключовими словами чи темою.

Допомогти в отриманні сканованих копій документів може сервіс «Електронної доставки документів».

Широкі можливості для пошуку наукової інформації та перегляду пошукових профілів науковців надає інформаційний портал «Наука України: доступ до знань», що поєднує реєстр наукових установ України, наукових бібліотек, інтернет-навігатор науково-інформаційних ресурсів бібліотек та реєстр науковців України. БД «Науковці України» містить майже 146 тисяч профілів. З метою створення нових пошукових профілів у період карантину звернулись понад 300 науковців України. Здійснено редагування майже 5,5 тисячі пошукових профілів, які доповнювалися інформацією про місце роботи, наукові школи й родинні династії, бібліометричні профілі вчених у міжнародних наукових базах.  Запущено новий сервіс метаданих ORCID та DOI на порталі «Наука України: доступ до знань», детальніше – за посиланням: http://nbuv.gov.ua/node/5197.

Співробітники Інституту інформаційних технологій продовжують удосконалювати пошукові інструменти порталу НБУВ «Тематичний навігатор» та «Авторитетні файли». Протягом карантину здійснено глобальне редагування, інформаційне оновлення та створення нових авторитетних записів авторитетного файлу «Індивідуальний автор» – 583 записи, проведено редагування 284 авторитетних записів авторитетного файлу «Колективний автор».

Отже, працюємо спільно, будемо на зв’язку й надалі.