Вітаємо з Днем Державного Прапора України!

Поділитися: 
Дата події: 
23-08-2020

Щороку напередодні Дня Незалежності нашої країни ми вшановуємо одну з головних національних святинь - Державний Прапор України.

Синьо-жовтий прапор для українців – це наш символ свободи і боротьби за незалежність, історія якого налічує багато віків.

Основою формування українських державних символів стала історична традиція ще з часів Давньої Русі, йдеться у відповідній статті Українського інституту національної пам’яті. Князь київський Володимир Великий мав власний герб – золотий тризуб на синьому фоні. Прапор Руської землі був переважно червоний із золотим тризубом. Корогва Галицько-Волинського князівства блакитного кольору із золотим левом.

Утвердження синьо-жовтого поєднання як українських національних кольорів відбулося у 1848 р. Сталося це під час європейської “весни народів”. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше замайорів жовто-блакитний прапор. Відтоді прапори в національних кольорах почали використовувати під час проведення Шевченківських та інших свят.

Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора як нашого національного символу відбулося 22 березня 1918 року – Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапора Української Народної Республіки.

А в 90-х роках минулого століття, на зорі становлення нашої держави як незалежної України, національний прапор став передвісником здобуття незалежності.

26 квітня 1989 року у Львові під українським прапором проходив мітинг пам’яті Чорнобильської трагедії. 22 травня 1989 року в Києві на закритті Шевченківського свята було піднято національний прапор. 23 березня 1990 року він з’явився над Тернопільською міськрадою, 3 квітня 1990  року – над Львівською міськрадою.

24 липня 1990 року блакитно-жовтий прапор був урочисто піднятий над будинком міської ради в Києві. Полотнище попередньо освятили у Софійському соборі владика Володимир і настоятель храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отець Юрій.

А 24 серпня 1991 року після проголошення Акта незалежності України група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради.

І вже 4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий прапор офіційно замайорів над Верховною Радою України.

Тож з Днем Державного Прапора, друзі! У ньому втілені віковічні прагнення українців до миру, чистого неба й щедрих золотих ланів, праця, краса та багатство рідної землі. Нехай синьо-жовтий стяг і надалі вселяє в серце кожного громадянина гордість та спонукає на нові звершення заради своєї Вітчизни.