Старт нового проєкту Міністерства цифрової трансформації – в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського

Поділитися: 
Дата події: 
5-06-2020

5 червня 2020 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського стартував важливий проект – завдяки директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України і Міністерству цифрової трансформації України бібліотека отримала 150 комп’ютерів на розвиток національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!», що оголошена  Міністерством цифрової трансформації. Міністерство активно розвиває проект «Дія. Цифрова освіта», яким  поставлено дуже відповідальну мету – допомогти комп’ютеризації бібліотечної справи та цифровій освіті. 

Започаткування проекту відбувалося за сприяння також Української бібліотечної асоціації, що разом з міністерством оголосили 11 січня про співпрацю в галузі розвитку національної кампанії з цифрової грамотності. Ідейною концепцією проекту є використання можливостей благодійної допомоги на реалізацію проєкту без залучення коштів державного бюджету і передачу 5000 одиниць комп‘ютерної техніки бібліотекам України.

Наша Бібліотека, яка формує загальноукраїнські електронні ресурси, накопичила значні цифрові ресурси з історії освіти, науки та культури. Тепер з допомогою переданої комп’ютерної техніки вона має значні перспективи подальшого розвитку цифрової освіти та науки в Україні, активної участі у поширенні цифровізації в  українському суспільстві.

Під час процедури передавання  техніки заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила велику роль бібліотек як хабів цифрової освіти, доступної кожному громадянину. «Ми розглядаємо бібліотеки як драйверів цифрової освіти в регіонах. Тому нам дуже приємно їх підтримувати та допомагати. Це спільна робота над масштабною програмою цифрової грамотності населення, кінцева мета якої — навчити 6 мільйонів українців цифрової грамотності».

Генеральний директор директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Вероніка Селега наголосила: «Бібліотеки в Україні мають великий потенціал вийти на позицію номер один у рейтингу соціально значимих місць. Оскільки сьогодні навики цифрової грамотності стали необхідними, то якраз бібліотеки є ідеальною базою для здобуття цих знань. А наше завдання — не тільки популяризувати цю філософію по всій країні, а й знайти можливість забезпечити бібліотеки комп’ютерами.  Сьогоднішня акція мала дуже просту й зрозумілу ідею – найбільшому ресурсу, який зосереджений у Національній бібліотеці імені Вернадського, технічно допомогти. Тут живуть знання і тут є команда, яка працює настільки професійно і настільки з розумінням, заради чого вся ця робота здійснюється, що найбільш реальною їм допомогою є саме підтримка сучасною технікою».

Цей проєкт реалізується за сприяння Асоціації розвитку туризму, тож, беручи участь у такій важливій місії передавання техніки, голова правління Асоціації Фазиль Аскеров зазначив: «Відповідальний бізнес запропонував не тільки ідею, але й матеріальну складову, щоб і у центральних місцях, і в регіонах, і навіть у найвіддаленішому селі всі українці мали можливість отримати доступ до цифрової освіти, а Офіс Президента та Міністерство цифрової трансформації знайшли шляхи практичної реалізації. Саме такої синергії спільних дій, а не протидій, потребує Україна».

Не приховувала свої приємної схвильованості з приводу події генеральний директор НБУВ, член-кореспондент Національної академії наук України Любов Дубровіна. «Ми дуже раді, – сказала вона,  – що сьогодні таке поєднання людей у владі та представниках бізнесу, які розуміють потреби науки та культури й бібліотек, які забезпечують їх розвиток, дало такий важливий результат. Необхідність підтримки комп’ютерною технікою цифрового ресурсу та цифрової освіти ми відчуваємо особливо гостро, оскільки до наших ресурсів звертається велика кількість користувачів з усього світу. Цей ресурс є важливим сегментом світової електронної світової мережі, яка працює на імідж України.  Ці комп’ютери, я гадаю, будуть дуже великою підтримкою для подальшого розвитку саме цифровізації в усіх сферах нашої діяльності. Тому ми  висловлюємо велику вдячність Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента, Міністерству цифрової трансформації, Асоціації розвитку туризму  та іншим предствникам бізнесових кіл за те, що в такий кризовий для всього світу період наша бібліотека отримала таку вагому підтримку. Це, власне, підтримка наших користувачів та відвідувачів, адже отримана техніка буде орієнтована переважно на забезпечення їхніх потреб, а також на формування національних інформаційних ресурсів та баз даних, які сприятимуть поширенню цифровізації».

Під час передачі відбулося тісне спілкування й обговорення стратегії  розвитку бібліотек та бібліотечної справи, культури України, підвищення цифрової грамотності населення України, особливостей цифрових проектів, у якому взяли участь провідні вчені та спеціалісти НБУВ.