З Великоднем!

Поділитися: 
Дата події: 
18-04-2020

З Великоднем!

Ми окремо і все ж разом

Напередодні світлого свята Великодня хочемо вам повідомити, що в  цей час нелегких  для  всього нашого  народу випробувань пандемією коронавірусу ми також, як і вся країна, зробили максимум можливого для організації  безпечної діяльності колективу Національної бібліотеки Україні імені В.І. Вернадського. Однак, дотримуючись карантинних заходів, ми не залишилися байдужими до наших користувачів, які тимчасово втратили змогу працювати в читальних залах, тому переглянули та розширили наші можливості обслуговування читачів електронними ресурсами.

Ми активно продовжуємо працювати дистанційно для всіх, хто користується нашими електронними ресурсами на порталi НБУВ. Наукові співробітники та бібліотекарі продовжують роботу з підготовки наукових праць, каталогів, баз даних, надають можливості працювати з електронними ресурсами НБУВ, розгортають широку інформаційну підтримку для всіх користувачів бібліотеки.

Введеться систематична робота з підтримки та поповнення інформаційних матеріалів порталу НБУВ, здійснюється консультування через онлайнові сервіси НБУВ «Віртуальна довідка» та «Зворотний зв'язок». Підтримується редагування та наповнення інформаційного порталу «Наука України: доступ до знань», поповнюються цифрова електронна бібліотека «Україніка» та  інтелектуальний календар «Україніка в датах». Співробітники Інституту інформаційних технологій продовжують удосконалювати пошукові інструменти порталу НБУВ «Тематичний навігатор» та «Авторитетні файли». Користувачі мають можливість щоденно знайомитися в цими ресурсами та електронними каталогами.

Бібліотека продовжує організацію безперебійного інформаційно-аналітичного обслуговування електронними  ресурсами дистанційних користувачів також і в системі державного управління, безпекових  структур, регіональних інформаційних  центрів, громадських  організацій. З інформаційно-аналітичними матеріалами щодо суспільно-політичної, економічної та зовнішньополітичної діяльності України читачі можуть ознайомитися на сайті Центру досліджень соціальних комунікацій Бібліотеки http://nbuviap.gov.ua/.

Статистика користування ресурсами Бібліотеки за останній місяць показала, що й в умовах карантину продовжується активна робота  і наших управлінців, вчених, освітян, культурних діячів, і просто тих, хто завжди у пізнавальному процесі. За час карантину відповідно до даних Google Analytics до інформаційних матеріалів порталу НБУВ вже було здійснено понад 920 тисяч запитів, що на 24,9% більше, ніж за попередній місяць. Відбулося зростання на 19 % кількості читачів, з них –  26,6 % нових читачів, на  30% збільшилися наші онлайн сервіси, користувачами переглянуто майже на 25% більше онлайн сторінок. Ці показники засвідчують той факт, що з нашою допомогою  і карантин користувачі можуть використати для творчої роботи, самоосвіти, поглиблення своїх знань та пізнання нового.

Особисту вдячність хочу висловити  нашим  науковим співробітникам, бібліотекарям, інформаційно-аналітичним  працівникам, технічним службам, охороні, які в нелегких умовах продовжують виконувати свої службові обов’язки та підтримувати високі темпи виконання своїх планових завдань, можливість організації та розвитку роботи в дистанційному режимі. Саме це надало можливість використовувати електронні ресурси всім категоріям дистанційних користувачів. Ваша ефективна роботи в умовах дотримання карантину дає  підстави для впевненості в тому, що колектив НБУВ  успішно  пройде період заходів щодо протидії пандемії й допоможе змістовно пройти цей період нашим читачам.

Робота з електронними ресурсами, які сьогодні визначають розвиток суспільства, надає можливість і в часи випробувань не зупиняти своє професійне спілкування та інтелектуальну діяльність, пізнання та своє духовне вдосконалення.

Це особливо важливо сьогодні, коли у наші домівки, в наші душі входить світле свято – Воскресіння Христове! І разом з ним – благодать Господня, відчуття відродження, любові, віри в перемогу добра над злом!

Від імені нашого великого колективу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського сердечно вітаю всіх з пасхальними святами! Цього разу доводиться переживати їх у певних випробуваннях, але ж ми знаємо – вони тимчасові й посильні для нас, для нашого розуму, віри й переконань.  Щиро бажаю, щоб благодатний вогонь Воскресіння осяяв ваші оселі й родини, зігрів серця, щоб свято ви зустріли зміцненими любов’ю рідних і близьких, впевненими у майбутньому, збагаченими знаннями й досвідом!

З глибокою  повагою 

Л.А. Дубровіна,

генеральний директор  Національної   бібліотеки України імені В.І. Вернадського