У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського Президент України вручив премії молодим ученим

Поділитися: 
Дата події: 
13-02-2020

13 лютого Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідав Президент України Володимир Зеленський. Одна з зал бібліотеки стала цього дня  ошатною локацією для вручення премій Глави держави молодим ученим, що присуджені їм у 2019 році за досягнення в різних сферах науки й техніки.

У холі  перед загальною читальною залою було обладнано низку стендів, на яких демонструвались окремі з досягнень і відкриттів авторства  «іменинників» нинішньої події. Усі їх з інтересом оглянув Володимир Зеленський. Він також ознайомився з експозицією Фонду Президентів України (ФПУ) й залишив запис у Книзі відгуків почесних гостей бібліотеки. Пояснення щодо бібліотеки та ФПУ надали йому генеральний директор НБУВ член-кореспондент Національної академії наук України Любов Дубровіна та молодший науковий співробітник  Фонду Оксана Бойко.

Президент України вручив 83 лауреатам премії для молодих учених свідоцтва й нагрудні знаки.

«Я радий сьогодні відзначити українських учених державними преміями у галузі науки та техніки. Я неодноразово казав і повторюватиму: найцінніше, що є в України, – це наші люди. Їхній розум, таланти, креативність та працьовитість. І це доводять наші науковці», – сказав Володимир Зеленський під час зустрічі.

Глава держави повідомив, що лауреатами цьогорічної премії стали 40 наукових робіт у сферах інфраструктури, енергетики, оборони, сільського господарства, медицини, екології, кібербезпеки тощо. «Ці роботи модернізують процеси, дозволяють державі потенційно зекономити або заробити мільярди гривень, здатні покращити життя як окремих галузей, так  і всіх громадян України. Саме тому цього року ми кардинально змінили концепт заходу. Ми хочемо, щоб роботи переможців не загубились у довгих ящиках столу й були впроваджені не лише окремими українськими підприємствами, а максимально широко та комплексно – наскільки це можливо», – зауважив Президент.

Оскільки на цю зустріч, крім науковців, були запрошені міністри та представники бізнесу, щоб вони змогли познайомитись одне з одним і запланувати початок співпраці, то Президент висловив побажання всім учасникам цього творчого діалогу  докласти найповніших зусиль, щоб українські вчені змогли реалізувати себе на рідній землі.

Глава держави зазначив, що українці здійснили вагомий внесок у багато сфер – від підкорення космосу до ІТ-технологій, і сьогодні треба зробити все, щоб наші вчені змогли реалізувати себе не у Кремнієвій долині, а на рідній землі. Для цього потрібна підтримка і держави, і приватного сектору. «Це стосується фінансування, розвитку нових досліджень, маркетингу наукових ідей та впровадження цих ідей у життя. Ми повинні надати імпульс для розвитку української науки. Відкрити Україні та світу наших нових Сікорських, Вернадських, наших Корольових», – зауважив Володимир Зеленський.

Крім того, Президент подякував колективу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського за роботу й нинішній гостинний прийом, при цьому він також наголосив на доцільності проведення ремонту в її приміщенні. «Те, що я тут побачив, – це справді скарб, і я вдячний, що зберегли це все – куточок науки для українців. Але мені здається, що тут треба, по-перше, зробити ремонт», – сказав Володимир Зеленський. І пообіцяв наступного разу завітати в уже гідно оновлене приміщення бібліотеки.

З вітальним словом до лауреатів премії  Президента України звернулась міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

У заході взяли участь академік НАН України, доктор технічних наук Володимир Горбулін, віце-президент НАН України, академік НАНУ, доктор фізико-математичних наук  Анатолій Загородній, академік НАН України, головний учений секретар НАНУ, доктор фізико-математичних наук В‘ячеслав Богданов, віце-президент НАН України, академік НАНУ, доктор фізико-математичних наук Антон Наумовець, керівник Секретаріату Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки Вадим Стогній, а також президент Національної академії педагогічних наук України, академік НАНУ, академік  НАПН України Василь Кремень, президент Національної академії аграрних наук України, академік НААН, доктор сільськогосподарських наук Ярослав Гадзало, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Герой України, академік НАНУ, академік НАПН України, доктор філософських наук Леонід Губерський.

Фото Павла Штиха та з сайту Президента України.

Фотоматеріали: