Радіодиктант національної єдності – в бібліотеці Вернадського

Поділитися: 
Дата події: 
8-11-2019

В Україні в 19-й раз відбувся щорічний загальнодержавний диктант національної єдності, який традиційно проводиться перед днем української писемності та мови і співпадає з днем пошанування київського літописця Нестора. Саме його вважають "батьком українського письма".

В означений час розпочалося включення з Національної бібліотеки України імені  В.І. Вернадського, яка стала основною локацією для написання радіодиктанту і де працювала виїзна студія з ведучим відомим журналістом  Романом Колядою. Всі бажаючи перевірити свої знання української мови зібралися в просторому зручному залі електронних ресурсів бібліотеки.

До написання 19-го Всеукраїнського диктанту національної єдності в НБУВ цього року разом зі студентами, військовими, пересічними громадянами долучилися перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак, народний депутат партії “Європейська солідарність” Ірина Геращенко, депутат від партії “Слуга народу” секретар Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Сергій Швець, народний депутат VIII скликання Оксана Сироїд, актриса Наталія Сумська, а також зірки шоу-бізнесу – український хореограф Владислав Яма, дует YUKO - Юлія Юріна і Стас Корольов.

Текст "Від бересту – до "цифри" транслювали зі студії Українського радіо. В прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 текст диктанту читав мовознавець, автор підручників і посібників з української мови,  педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, який складає тексти диктантів останні 13 років. Нині він вніс до свого тексту новацію – декілька елементів для перевірки знання нової редакції правопису, який набув чинності влітку нинішнього року.

Учасники диктанту після його завершення  жваво й піднесено обмінювалися враженнями, перевіряли себе з приводу правильності написання того чи іншого фрагменту. Особливо раділи ті, у кого сумніви розвіялись після результатів перевірки.

Ми сподіваємось, що ця «прем’єра» вдалого місця для любителів радіодиктанту переросте в хорошу традицію.

Фотоматеріали: