У бібліотеці з’явився незвичайний архітектурний велетень

Поділитися: 
Дата події: 
5-03-2019

Ювілей відрізняється від звичайного дня народження тим, що його можна вважати святом цілого року. Так і в нашому випадку.

З об’єктивних причин не вдалося побувати на урочистих заходах, присвячених 100-річчю заснування Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, нашим давнім друзям – кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка. Тож 5 березня на засідання спеціалізованої вченої ради НБУВ завітала завідувач цієї кафедри, доктор історичних наук, професор Марина Геннадіївна Палієнко, щоб вручити генеральному директору НБУВ Любові Андріївні Дубровіній вітальну адресу та ювілейний подарунок. Він виявився і традиційним, бо це книга, і оригінальним водночас – навіть для бібліотеки, якій начебто не звикати до різних книг. Подарунок – захищений спеціальним міцним футляром велетенський за розміром Атлас сучасної архітектури світу англійською мовою, плід роботи відомого міжнародного видавництва Файдон, де зібрані шедеври архітектурної думки останнього часу з багатьох країн. Сам атлас теж можна вважати зразком сучасного фотомистецтва – на такому високому поліграфічному рівні здійснене це видання.

Крім того, бібліотеку поповнила ще низка книг з питань архівної справи, колекційної справи, забезпечення електронної демократії, менеджменту рукописних видань.

У вітальному слові М.Г. Палієнко відзначила, що столітня й водночас сучасна Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського посідає чільне місце серед бібліотечно-інформаційних установ Європи, стала важливим репрезентантом національної історико-культурної спадщини, її фонди акумулюють знання, які є одним з найбільших надбань суспільства, постійним джерелом його духовності та культури.

Фотоматеріали: