Зустріч з американським політичним карикатуристом

Поділитися: 

26 вересня 2012 р. в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулася творча зустріч з американським політичним карикатуристом Девідом Горсі. Захід організовано за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. Його відкрив і вів перший заступник генерального директора НБУВ, канд. іст. наук В. І. Попик.

Девід Горсі — політичний коментатор у газеті "Los Angeles Times"; політичний карикатурист і колумніст; почесний доктор університету Сієттла. Закінчив Вашингтонський університет; магістр міжнародних відносин університету Кента в Кентербері. Блог Горсі "Top of the Ticket" ("Вершечок квитка") найчастіше переглядається з усіх матеріалів на сайті LATIMES.com. Роботи Девіда публікуються у сотнях медійних джерел, у тому числі в газетах "New York Times", "Washington Post", журналі "Newsweek" і на сайті MSNBC.com. Він дворазовий лауреат Пулітцерівської премії (за публікації в газеті "Seattle Post-Intelligencer" у 1999 і 2003 рр.); одержав відзнаку імені Беррімена Національної фундації преси за найкращу карикатуру року та багато інших нагород, зокрема, здобув перше місце в конкурсі "Найкращий журналіст Заходу" за свої колонки, присвячені президентським виборам 2008 р. Багатогранна діяльність Горсі давала йому змогу побувати на національних з'їздах політичних партій, президентських первинних виборах, на Олімпійських іграх, супер-кубках, працювати в Європі, Японії й Мексиці і провести два продовжені терміни у вашингтонському бюро корпорації "Hearst Newspapers" ("Газети Герста"). Д. Горсі опублікував сім книжок карикатур, дві останні — "Draw Quick, Shoot Straight" ("Малюй швидко, стріляй влучно") і "From Hanging Chad to Baghdad" ("Від підвішеного Чаду до Багдада"). Щоб утекти від повсякденності, він щороку проводить кілька тижнів, працюючи ковбоєм у Монтані. Девід Горсі виступив у НБУВ перед численної зацікавленою аудиторією.

Серед присутніх були також українські колеги американського карикатуриста — художники зі знаменитого вітчизняного журналу "Перець". Після блискучого виступу митця, що свідчить про широку ерудицію Д. Горсі, йому були поставлені питання, на які він із цікавістю відповів.

До заходу культурно-просвітницьким центром НБУВ було підготовлено електронну презентацію робіт Девіда Горсі, який пообіцяв передати НБУВ свої книги.

Фотоматеріали: