100-ліття Бібліотеки – у родинному колі

Поділитися: 
Дата події: 
26-12-2018

Збори трудового колективу НБУВ, присвячені 100-річчю Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського.

Нинішній рік для Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського ювілейний, а відтак наповнений важливими заходами, зустрічами, засіданнями, привітаннями. І вже на завершення року, після масштабної міжнародної ювілейної конференції, «вернадківці» зібрались  у родинному колі – своїм трудовим колективом і близькими друзями, аби згадати найважливіші події історії НБУВ та ювілейного року. І пошанувати тих, чиїми зусиллями твориться біографія бібліотеки.

У вітальному слові генеральний директор бібліотеки Любов Андріївна Дубровіна відзначила, що цей ювілейний рік був хоч і напруженим, але плідним, урожайним на зримі й конкретні досягнення, важливі й цікаві контакти. До 100-річчя НБУВ та Національної академії наук України і її президента Бориса Євгенович Патона вийшли друком кілька серйозних і вагомих видань, здійснено багато заходів по відзначенню ювілеїв. Історія твориться особистостями, нагадала вона, і ми завжди пам’ятаємо тих титанів думки й духу, починаючи з Володимира Івановича Вернадського, завдяки чиїм зусиллям відбулись у далекому 1918 році Українська академія наук та Національна бібліотека Української держави. Це стало основою для подальшого розвитку наукових і культурних засад держави, духовності її народу. Вклоняючись  їх пам’яті, дякуючи за їх неоціненний вклад, ми усвідомлюємо, що наша діяльність і нині закладає цеглину за цеглиною той фундамент знань та інтелекту, на якому має стояти й розвиватись сучасна держава, наголосила Л.А. Дубровіна.

Вона відзначила, що попри всі непрості часи, які переживала бібліотека, тут склався чудовий колектив, відданий ідеї закладу та своїй справі. 86  працівників трудяться у Вернадці від 25 до 30 років, 51 – від 30 до 40 років, від 40 до 50 років мають у своїх трудових біографіях 19 осіб, а 9 шанованих ветеранів віддали бібліотеці більш як півстоліття. Любов Андріївна висловила колегам щиру й сердечну подяку за вірність та самовідданість.

У Вернадки є і ще один генеральний директор – почесний. Цей титул належить академікові НАН України, людині, яка понад чверть століття свого життя присвятила Національній бібліотеці імені В.І. Вернадського, – Олексієві Семеновичу Онищенку. Нинішній рік для нього ювілейний аж потрійно – крім власної «круглої» дати, це ще й знаменні річниці Бібліотеки та Академії. Тож його привітання колективові було по-батьківськи теплим і мудрим. Він відзначив, що століття тому бібліотека не створювалась окремішньо, а була складовою наукового, освітнього, культурного та інформаційного комплексу. І нині вона є осердям цього потужного комплексу. Залишаючись національною, НБУВ є універсальною науковою бібліотекою світового рівня.

Директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України, академік НААН Віктор Анатолійович Вергунов у своєму поздоровленні наголосив, що бібліотека імені Вернадського є старшою сестрою, а головне – взірцем у роботі для наукових книгозбірень.
Від  імені Національної спілки журналістів України бібліотеку привітала секретар НСЖУ Зоя Кирилівна Шарикова. Журналісти до певної міри є колегами працівників бібліотек, зауважила вона, бо теж несуть людям інформацію, знання. Але саме бібліотека є першоосновою, а ЗМІ – її провідниками, адже вся інформація бере початок з глибин духовних скарбів народу, збережених бібліотеками.

Завершилися збори приємними миттєвостями й оплесками – багато працівників бібліотеки були відзначені грамотами та подяками НБУВ.

Фотоматеріали: