Привітання Бориса Євгеновича Патона зі сторіччям

Поділитися: 
Дата події: 
27-11-2018

Високодостойний пане Президенте Академії,

шановний Борисе Євгеновичу!

Урочистість та унікальність цього дня відчуває вся українська, та й світова наука. Президент Національної академії наук, Герой України, видатний учений і великий патріот відзначає своє століття та робить крок у наступне. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського щиро й сердечно вітає Вас із цим знаменним і урочистим ювілеєм!

Кажуть, час не вибирають. Зате час уміє вибирати – тих людей, які відповідають його вимогам, темпові, повноті й напрузі. Наш час зробив свій вибір – йому знадобився саме Ваш талант ученого, керівника, господаря, Ваше прагнення зробити сильним науковий потенціал країни, Ваше вміння жити й працювати потужно, енергійно, наповнено. Саме вас – одного з сотень тисяч – було обрано долею стати на чолі науки в незалежній Українській державі. Продовжити справу потужного роду Патонів і великого вченого та подвижника – Вашого батька Євгена Оскаровича.

Ви – уособлення епохи. І людина, яка змінювала цю епоху. Цілеспрямовано, наполегливо, вимогливо,  часом жертовно і завжди – самовіддано. Досягнення, якими Ви уславили українську науку, увійшли в її золоту скарбницю, та вони стали водночас і світовим надбанням.

Весь Ваш трудовий шлях був покладений на олтар служіння обраній справі й своїй державі. Очоливши Національну академію наук України в непростий час, на крутому історичному переломі, долаючи труднощі й негаразди, Ви впевнено взяли на себе цю велику відповідальність за неї, її минуле і майбутнє. Ви повели її вперед, розвіявши сумніви, ділом утверджуючи незворотність обраного курсу і вселяючи в людей віру в те, що Україна є державою інтелекту, наукового пошуку й дерзновенності думки.

Стоячи сьогодні на найвищій науковій вершині держави, ви першим зустрічаєте рвучкий вітер, приймаєте на себе головний тягар незгод і не хилитесь під бурями. Багато років Ви організовуєте на творчу, будівничу роботу потужні осередки науки, розкриваєте великий потенціал людей, які не бояться експериментувати, знаходять можливості для інновацій, прагнуть утвердження України як сучасної розвинутої держави.

А зробленого і створеного Вами особисто – від винаходів до наукових і друкованих праць – вистачить не на один науковий інститут.  З плином часу не змінюються головні цінності світу – знання і мудрість. І цим здобутим капіталом Ви щедро ділитеся з людьми: знаннями, професійною майстерністю, відкриттями, викладеними у своїх книгах. Сотні Ваших учнів пішли у світи, і кожен несе в життя часточку Вашої мудрості, патріотизму, вогню душі й тепла серця.

У житті Вам часто доводилось бути першопрохідцем, тож закономірно, що й перша найвища нагорода молодої незалежної держави – Зірка Героя України – теж судилася саме Вам. Ви стали символом нашої країни, уособленням її інтелекту й подвижництва.

Кажуть, вічний двигун створити неможливо – ми не згодні. Він уже створений, і у нього – Ваше ім’я, бо саме Ви є вічним і невтомним двигуном української науки.

Щиро бажаємо Вам, дорогий Борисе Євгеновичу, міцного здоров’я і сили духу, щастя і благополуччя! Нехай Ваша творча енергія, цілеспрямованість, подвижництво,  політична мудрість допомагають нашій Вітчизні і в часи випробувань, і в дні звершень. Хай високе відчуття цієї причетності додає Вам сил і наснаги, творчості й натхнення, впевненості й твердості в досягненні мети! Нехай збуваються всі Ваші найзаповітніші мрії!