У скарбниці знань – професійне свято

Поділитися: 
Дата події: 
30-09-2018

   Всі професії важливі, сказав колись поет. Тож день відзначення тієї чи іншої професії – це і свято, і ще один приємний привід усвідомити потрібність своєї справи.

   30 вересня в державі відзначається Всеукраїнський День бібліотек.Започатковане це свято указом Президента України від 14 травня 1998 року, оскільки влада свідома того, що берегти свідчення історії, закарбовані у друкованому слові, рукописі чи іншому артефакті,  зберігати й передавати поколінням духовні скарби нації й людства загалом – дійсно висока й надзвичайно необхідна справа.

   Цього року професійне свято для працівників Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – головного бібліотечного закладу держави – співпало з ювілеєм. І не простим, а столітнім. Тому святкування у «родинному» колі було особливим. Насамперед хвилюючим, бо до актової зали НБУВ зібрались  не лише нинішні працівники закладу, а й чимало ветеранів. Як знов  у молодість повернулись, і як же щиро зустрів рідний колектив – раділи вони.

   Працівникам Національної бібліотеки всіх поколінь були адресовані привітання їхніх «батьків» і колег різних часів – президента Національної Академії наук України академіка Бориса Євгеновича Патона, академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАНУ Валерія Андрійовича Смолія, президента Асоціації бібліотек України, голови Інформаційно-бібліотечної ради НАНУ, почесного генерального директора Вернадки Олексія Семеновича Онищенка.

   А «від своїх» щирі й душевні слова привітань і вдячності говорили в.о. генерального директора бібліотеки, член-кореспондент НАН України Любов Андріївна Дубровіна, її заступник,  доктор наук Валерій Микитович Горовий, голова профкому, кандидат наук Наталія Борисівна Захарова. Сто років – велика й буремна епоха стоїть за бібліотекою, відзначали вони, в її історії відбилась історія країни, нелегкі часи випробувань і ентузіазм творчих пошуків. Але успіх будь-якої справи вирішують люди. Саме зусиллями кількох поколінь збирались і зберігались безцінні експонати, долалися труднощі, їхня наполегливість допомогла звестись на деміївських пагорбах Києва нинішньому сонячно-білому приміщенню НБУВ, їхнє прагнення до нового зробило Вернадку  сучасним центром інформаційних технологій, який відповідає на виклики «цифрової» епохи.

   Цікава статистика прозвучала на урочистому зібранні: безперервно пропрацювали в бібліотеці понад 30 років 50 осіб, понад 40 – 18,  понад 50 років – 9. Заслужений працівник  культури, ветеран НБУВ  Ірина Володимирівна Сіра – саме з тих дев’яти. Її схвильований виступ з привітанням і спогадами зал зустрів щирими оплесками.

   Завершились урочистості концертом молодих артистів - студентів Київського національного університету культури і мистецтв.

   А ще цей день став своєрідною презентацією талантів самих працівників бібліотеки. Фактично це було для них прем’єрою, бо організована така виставка майстрів уперше. Картини, вишивки, вироби з дерева, скла, майстерне плетіння, прикраси – все це заповнило просторий хол бібліотеки. Захоплені відгуки почули на свою адресу від колег Лариса Івченко, Тетяна Поліщук, Гліб Юхимець та інші.

   Святкування в НБУВ не обмежиться лише Днем бібліотек. Як повідомила Л.А Дубровіна, у жовтні й листопаді – наступні події з відзначення 100-літнього ювілею.

Фотоматеріали: