Ювілей Людмили Вікторівни Мухи

Поділитися: 

25 лютого відзначає свій 70-річний ювілей Людмила Вікторівна Муха. Сорок років свого життя присвятила Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського.

За ці роки вона пройшла шлях від старшого бібліотекаря відділу комплектування іноземною літературою (з 1978 р.) до заступника Генерального директора НБУВ, керівника філії Бібліотеки на вулиці Володимирській та філії в Академмістечку.

Усі ці роки Людмила Вікторівна самовіддано та невтомно працювала на ниві бібліотечної справи та науки. Маючи визначні організаційні здібності, вона завжди ставила високі вимоги передусім до себе і постійно вдосконалювала професійні знання і вміння для ведення багатоаспектної бібліотечної діяльності. З 1986 р. вона завідувала Подільською філією Бібліотеки і брала безпосередню участь у роботі з історичними зібраннями, організувала зберігання та облік величезного трьохмільйонного подільського фонду, винесла на своїх плечах перевезення подільського та обмінно-резервних фондів, розкиданих по різних приміщеннях у Києві, до книгосховищ на Володимирській. Як людина небайдужа до своєї справи, вона повністю розділила долю Бібліотеки, витримала випробування у непрості часи та завжди з гідністю долала труднощі, об’єднувала і підтримувала колектив, не уникала відповідальності у складних ситуаціях, що виникали у повсякденній роботі Бібліотеки.

Не можна оминути увагою внесок Людмили Вікторівни у розвиток бібліотечної науки. У 1997 р. вона захистила кандидатську дисертацію, присвячену реконструкції та реєстраційному опису бібліотечних колекцій і зібрань в системі історико-культурних фондів. Ця робота стала новим словом у бібліотекознавстві.

Впродовж багатьох років Людмила Вікторівна очолювала Центр консервації та реставрації НБУВ, в якому розвивалися нові технології збереження, консервації та реставрації бібліотечних фондів. У рамках наукового напряму Центру вона керувала програмами і проектами щодо організації та збереження книжкової історико-культурної спадщини, доклала багато зусиль для створення її цифрового ресурсу, для пропаганди історико-культурних фондів бібліотек та впровадження новітніх технологій у галузі збереження фондів, для проведення семінарів, круглих столів, конференцій. Тим самим вона активно сприяла духовному та інтелектуальному піднесенню культури України і справедливо увійшла до когорти Заслужених працівників культури України.

Людмила Вікторівна користується довірою та повагою колективу Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського та бібліотечної спільноти України, і знана як член багатьох міжвідомчих комісій, як розробник проектів з питань бібліотечної справи. Ці проекти є важливим особистим її доробком у науково-організаційний розвиток бібліотечної системи.

Важко охопити увесь внесок Людмили Вікторівни у розвиток НБУВ, бібліотечної справи, книжкової культури та усі її чесноти як керівника, як вченого і людини.

У день її народження зичимо міцного здоров‘я, енергії, натхнення, любові й поваги близьких і друзів ! 

 

За дорученням колективу Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

 

Генеральний директор,

член-кореспондент НАН України,

доктор історичних наук                                                      В.І. Попик