Відкриття фотовиставки робіт студентів та випускників Коледжу КНУТД приурочене до 90-річчя від дня народження Марії Михайлівни Шахрової

Поділитися: 

23 листопада, четвер у конференц-холі НБУВ  (1-й поверх) відбулося відкриття фотовиставки робіт студентів та випускників Коледжу КНУТД приурочене до 90-річчя від дня народження Марії Михайлівни Шахрової.

 

Шахрова Марія Михайлівна народилася 23 листопада 1927 року у м. Рославлі Смоленської області. Наприкінці 1940-х років, майже одразу після закінчення Другої світвої війни, вона вступила до найпрестижнішого вищого навчального закладу союзу з фотографічних та фототехнічних знань – Ленінградський інститут кіноінженерів. По закінченню інституту у 1953 р. вона отримала диплом з відзнакою за фахом «Кіноінженер, хімік-технолог». Слід зазначити, що за таким напрямком почали готувти спеціалістів лише з 1935 р.

Значно вплинула на професійні якості М.М. Шахрової Київіська кінокопіювальна фабрика, на роботу до якої жінка потрапила за розподілом. Загалом на території Радянського союзу таких кінопідприємств було лише п`ять (у Ленінграді, Москві, Києві, Харкові та Новосибірську), що вже вірізняє її здібності з поміж інших.

Трохи більше ніж за декаду Марія Михайлівна приєдналася до викладацького складу Республіканського заочного технологічного технікуму, де пропрацювала до 1992 р. (наразі Коледж Київського національного університету технологій та дизайну). За двадцять сім років педагогічної роботи вона підготувала таких талановитих знавців фотомайстерності, як І.Б. Літічевська, О.С. Рєпкін, Н.Г. Хілько та ін.

За цей час М.М. Шахровою було підготовлено більше двадцяти наукових видань з курсу фотографування. Тематика опублікованих робіт авторки зачіпає широке коло інтересів: базові фотознання, кольорова фотофіксація, техніне обладнання зйомки, виготовлення негативної продукції, обробка фотоматеріалів тощо. Більшість видань було опубліковано у 1980-х роках. Шахрова була фактично першопрохідцем у викладі знань про кольорове кодування об`єктів. Враховуючи те, що в СРСР розпочався випуск багатошарової кольорової кінострічки лише у 1948 р., вихід у світ її робіт було цінним здобутком.

Перед присутніми виступили: член Національної спілки  фотохудожників  України,  викладач  фотодисциплін у Коледжі Київського національного університету технологій та дизайну Літічевська Ірина Борисівна; директор Коледжу КНУТД, професор, кандидат економічних наук Хмелевська Любов Петрівна; голова Національної спілки фотохудожників України Странадко Едуард Миколайович; голова Київської організації НСФХУ Котляр Любов Семенівна; завкафедри фотовідеодизайну  КНУТД Овчарек  Володимир Євгенович; арт-директор інтернет-фотогалереї «KIEVPHOTOS-HALL» Лещинський Валерій.

На експозиції було представлено понад  80 фоторобіт учнів та послідовників Марії Михайлівни Шахрової, а також студентів та випускників Коледж КНУТД. Світлини виконані за різними жанрами: пейзаж, натюрморт, портрет, репортаж тощо. Тематично в роботах відображена побутова проблематика, питання людської краси й моралі, техногенний вплив та розвиток урбаністики. Учасники конкурсу на високому рівні продемонстрували технологію зумування, а також репрезентували сміливі спроби з документальної та художньої фотографії. Переможцями вернісажу стали студенти Коледжу КНУТД – Богдана Галик, Полторацька Анастасія, Семеняка Ігор, Юрченко Марія та Макєєв Дмитро.  

 

м.н.с. Оксана Бублик

Прес-служба НБУВ

 

Фотоматеріали: