У Міжнародний день дій проти ядерних випробувань у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського презентують книжку «Роль Казахстану в глобальних діях проти ядерної зброї»

Поділитися: 

29 серпня 2017 року в світі відзначають оголошений ООН Міжнародний день ​​дій проти ядерних випробувань (International Day Against Nuclear Tests). Цього дня у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського за ініціативою Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин відбудеться презентація нової книжки відомого українського письменника-публіциста Миколи Степаненка «Роль Казахстану в глобальних діях проти ядерної зброї».

Примірники презентованого видання, присвяченого 5-річчю Проекту АТОМ – ініціативи Президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва – передадуть до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського для подальшого розповсюдження серед бібліотек та вищих навчальних закладів України.

У церемонії урочистого передання книжок візьмуть участь представники Посольства Республіки Казахстан в Україні, генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Володимир Попик, журналісти, а також автор видання – директор Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Микола Степаненко.

У книжці Миколи Степаненка розкривається позиція Казахстану з питань ядерної безпеки. На прикладі аналізу ініціатив Президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва в сфері ядерного роззброєння показані підстави визнання світовою спільнотою пріоритетної ролі Казахстану як лідера антиядерного руху. У роботі докладно викладені конкретні кроки Казахстану з реалізації політики в сфері нерозповсюдження від закриття ядерного полігону до ініціатив, висунутих в якості учасника глобальних форумів. Особливу увагу приділено ініційованому Нурсултаном Назарбаєвим Проекту АТОМ, спрямованого на створення глобальної громадської підтримки остаточної й безповоротної заборони випробувань ядерної зброї і, в кінцевому підсумку, її тотального знищення. Представлена ​​об’єктивна інформація, що характеризує різні сторони історії підготовки та реалізації програми мирного використання ядерно-вибухових технологій на територіях Казахстану і України. Багато місця відведено матеріалам що висвітлюють рукотворне ядерне забруднення України і пов'язані з цим екологічні проблеми.

Захід розпочнеться об 11 год. в читальній залі образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ (м. Київ, вул. Володимирська, 62, .к. 302).

Прес-служба НБУВ