Чи будуть президенти присягати на Острозькій Біблії?

Назва ЗМІ: 
СВІТ. Наука. Освіта. Техніка. Прогрес
Дата публікації: 
№ 7–8, 2017

Журналісти газети «СВІТ. Наука. Освіта. Техніка. Прогрес» Лариса Остролуцька  та Олександр Вадіс (фото) запрошують всіх охочих у віртуальну екскурсію до відділу стародруків і рідкісних видань Інституту книгознавства НБУВ Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. Коментарі надала завідувач відділу, канд. іст. наук Наталія Бондар. Публікація у випуску № 7-8, 2017,  С. 4.

Чи будуть президенти присягати на Острозькій Біблії? / Лариса Остролуцька, фото – Олександр Вадіс // СВІТ. Наука. Освіта. Техніка. Прогрес. – 2017. – № 7–8, лютий. – С.3.

Напередодні Нового року редакція газети «Світ» започаткувала цикл розповідей про Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського – головний науково-інформаційний центр держави, одну з десяти найбільших бібліотек світу.

Наш перший візит був до Інституту рукопису, з його  унікальними пам’ятками додрукарської епохи. Фонди Інституту – це понад півмільйона одиниць зберігання, і з них більш як 8 тисяч рукописних книг, писаних не тільки на папері, пергаменті чи папірусі, а й на глиняних табличках і навіть… на пальмовому листі.

Наступний крок у сходженні людства до поширення та збереження інтелектуальних знань – винайдення друкарського верстата, який призвів до книгодрукування – революції в розвитку людства. Недаремно друкарство називають одним з головних чинників соціального та культурного впливу на історичні процеси у світі.

Книгодрукування має історію, яка сягає доісторичних глибин. Адже навіть печатки з ієрогліфічними знаками, які використовували в давньому Єгипті і державах Межиріччя, можна вважати зачатками друкарства. Однак справжній початок промислового тиражування світ веде з 1452 року, коли в друкарні Йоганна Ґутенберґа в Німеччині значним накладом вийшла в світ перша в Європі  книга – Біблія.

– А в Україні – все починається з Івана Федорова?

Це запитання ми адресуємо Наталії БОНДАР, кандидату історичних наук, завідуючій відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. З нею ми здійснюємо екскурсію одним з найцікавіших відділів Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського.

Читати далі 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)

Контактна інформація