Щодо публікації в газеті «Сегодня»

Поділитися: 

7 лютого 2017 року в газеті «Сегодня» (№ 23, с. 9) була надрукована і розповсюджена стаття під назвою «Печатное наследие Украины».

Автор наведеної статті – Олександра Бичковська – серед іншого пише (цитата дослівно мовою оригіналу): «… в библиотеке им. Вернадского был большой пожар, который очень повредил газетный фонд».

Очевидним фактом є те, що наведене у статті необґрунтоване твердження не відповідає дійсності.

Якщо автор мав на увазі пожежу, що сталася 1964 року в Центральній науковій бібліотеці АН УРСР (нині – Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського), то слід зауважити, що в той час газети зберігалися у газетному відділі на території Софійського заповідника і під час пожежі у бібліотеці не постраждали.

Якщо йдеться про пожежу 1936 року, що сталася в Софійському заповіднику, то тоді постраждали лише газети 1900–1910 років. Проте, в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського нині зберігається велика колекція газет початку ХХ ст., а найстаріша з газет у фондах бібліотеки датована 1732 роком.

Отже, інформація, наведена в публікації, негативно впливає на репутацію Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського як  головного науково-інформаційного центру держави.

З огляду на викладене, керуючись ст. 47 Закону України «Про інформацію» та ст. 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації», вимагаємо  від редакції газети «Сегодня» опублікувати спростування відомостей, опублікованих у статті «Печатное наследие Украины», у спосіб найбільш близький до способу їх поширення.

Прес-служба НБУВ