Щодо публікації в газеті «КП в Украине»

Поділитися: 

24 січня 2017 року в газеті «КП в Украине» (№ 11, с. 10) була надрукована і розповсюджена стаття під назвою «Запрещенную литературу сжигали на кострах».

Автор наведеної статті – Вікторія Макаренко – зазначає, що Книжкова палата України імені І. Федорова пишається своїми фондами, зокрема (цитата дослівно мовою оригіналу): «…газетами 30-х годов, которых больше ни у кого нет» та «сегодня Книжная палата – самое большое хранилище печатной продукции в стране. В наших фондах есть … газеты 30-х годов, которых больше нет нигде».

Очевидним фактом є те, що інформація наведена у статті, не відповідає дійсності, адже найбільшим сховищем газет в Україні є Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського – понад 244 тисячі річних комплектів (понад 30 млн. номерів) газет.

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського зберігається, зокрема велика колекція газет 1930-х років – понад 9 тисяч назв, що відображені у друкованих каталогах «Газети України 1930–1934 років у фондах НБУВ» (2004) та «Газети України 1935–1940 років у фондах НБУВ» (2012). Окрім того газети 1930-х років можна знайти в електронному каталозі на сайті Бібліотеки.

Таким чином, інформація, наведена в публікації, негативно впливає на репутацію Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського як  головного науково-інформаційного центру держави.

З огляду на викладене, керуючись ст. 47 Закону України «Про інформацію» та ст. 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації», вимагаємо  від редакції газети «КП в Украине» опублікувати спростування відомостей, опублікованих у статті «Запрещенную литератуту сжигали на кострах», у спосіб найбільш близький до способу їх поширення.

Прес-служба НБУВ