У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського презентували інноваційну модель нової університетської бібліотеки

Поділитися: 

Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідав новопризначений директор Центру Митрополита Андрея Шептицького – трансформованої університетської бібліотеки Українського Католицького університету (УКУ) – д-р техн. наук, громадський діяч, знавець і популяризатор музичної культури і кіномистецтва Олег Яськів.  Засновник і керівник першого і найбільшого у Львові Кіноклубу (1997–2016), засновник і головний редактор сайту «Простір кіно», Олег Яськів тривалий час успішно займався науковою роботою у Фізико-механічному інституті імені Г.В. Карпенка Національної академії наук України, а протягом останніх кількох років працював на посаді заступника директора з наукової роботи Інституту. Директором Центру Митрополита Андрея Шептицького, відкриття якого для спільноти УКУ та громади Львова очікується у вересні 2017 року, призначений з 1-го листопада 2016 року.

Під час зустрічі з генеральним директором НБУВ Володимиром Попиком йшлося про можливі напрями наукових комунікацій та фахової взаємодії Центру Митрополита Андрея Шептицького з Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського й іншими провідними бібліотеками країни.  

Основні цінності та принципи інноваційної моделі нової університетської бібліотеки, на основі якої розгортатиметься діяльність Центру, Олег Яськів окреслив у презентації під час спілкування з фахівцями НБУВ. «Це буде перший в Україні інформаційно-ресурсний центр, який поєднає сучасну науково-публічну бібліотеку та відкритий культурний простір…  Баланс між освітньою, просвітницькою і культурною функціями сприятиме реалізації просвітницької місії Університету, в центрі якої перебуватиме постать і особа митрополита Андрея Шептицького», – переконаний Олег Яськів. За його словами, діяльність Центру відображатиме основні складові діяльності Митрополита: Освіта, Просвіта, Праця. Освіта – це переважно, завдання бібліотечного простору, Просвіта – культурних майданчиків, Праця – підтримка та акселерація бізнесу.

«Це буде "живий організм" з культури та просвіти, де людина зустрінеться з мистецтвом у всіх проявах: книгою, звуком, зображенням. Це буде місце комфортного спілкування науковців та студентів. Це буде добра альтернатива для відпочинку розумних людей. Не єдиними ж торговими центрами... Чекайте, готуйтеся. Кожен з вас цеглина цієї величної Будівлі. Ну і це буде просто круто... Свято буде у вересні», – написав Олег Яськів на своїй сторінці у Фейсбуці.

На завершення зустрічі генеральний директор НБУВ Володимир Попик висловив сподівання на активну співпрацю з  Центром Митрополита Андрея Шептицького, подякував гостеві за змістовну презентацію і корисне спілкування, передав до фонду бібліотеки УКУ низку фундаментальних видань, підготовлених науковцями НБУВ.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3,
к. 333 - 335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-2314
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-1992
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-3592
9.15 - 17.30 (понеділок – субота)
Читальний зал
9.15 - 18.00 (понеділок – неділя)

Контактна інформація