Книжки+ініціативи+новаторські ідеї: формула успіху сучасної бібліотеки

Поділитися: 

Вчора співробітники Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відвідали своїх колег у Науково-технічній бібліотеці імені Д.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» і дізналися про трансформації, що відбуваються в цій бібліотеці останнім часом.

Від Оксани Бруй, директора Науково-технічної бібліотеки ім. Д.І. Денисенка Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (далі – Бібліотека КПІ), ми дізналися про амбітні цілі команди, зокрема, і про створення «Стратегії розвитку Бібліотеки КПІ на 2017–2020 рр.», мета якої – реінжиніринг всіх процесів, які допомагатимуть задовольняти потреби клієнтів (читачів) Бібілотеки КПІ, потреби самого університету та відповідати сучасним тенденціям. Говорячи про співробітників, Оксана Бруй неодноразово підкреслила, з якою душевною віддачею вони працюють, як активно залучають студентів до обговорення актуальних проблем та створення нових можливостей і нових проектів для розвитку бібліотеки.

Що ж вирізняє сьогоднішню Бібліотеку КПІ з-поміж інших? У бібліотеці працює автоматизована бібліотечна інформаційна система «ALEPH 500». У цьому році читачі отримали можливість електронного замовлення книжок: замов заздалегідь і отримай книжки у зручний час, а повернути книжки можна, поклавши їх до скрині на вході. В електронному форматі відбувається і процес книговидачі. Цікаво, що кількість відвідувачів відслідковується завдяки датчику на дверях: в он-лайн режимі у вигляді графіків можна побачити скільки читачів зайшло до Бібліотеки КПІ або вийшло з неї у зазначений день.

Маючи недостатньо коштів на придбання сучасної літератури, фахівці Бібліотеки КПІ роблять ставку на доступ до наукових повнотекстових баз даних, передплатних та тих, які надають відкритий доступ до видань.

У Бібліотеці КПІ дуже поважають студентів і активно підтримують й розвивають їх ініціативи. Одна з реалізованих ініціатив – студентський простір «Belka». Ідея створення такого простору належить студентам ІТ-шникам, які мріяли про креативний простір в університеті, а співробітники Бібліотеки КПІ підтримали цю ідею, адже саме такою вони уявляли сучасну університетську бібліотеку. Бібліотекарі наголошують, що в усій бібліотеці має бути так само, як у студентському просторі «Belka» – тепло, світло, якісний WiFi, студенти працюють над проектами, запрошують лекторів.

Наразі починає розвиватися нова ініціатива студентів – проект «Lampa» – maker space, які вже активно використовують сучасні зарубіжні бібліотекиПланується створити комфортне та атмосферне місце для реалізації будь-яких задумок в галузі електроніки, прототипування, IoT і мейкерства. Усім користувачам Бібліотеки будуть доступні необхідні інструменти та 3-D принтер, швидкісний WiFi тощо.

Проектів багато, але головне, що ми відчули дух команди Бібліотеки КПІ, яких об’єднує бажання бути корисними своїм читачам, працювати над покращенням своїх сервісів, робити свою роботу з любов’ю та ентузіазмом. А з таким настроєм і спільним розумінням успішного майбутнього своєї бібліотеки в них все обов’язково вийде.

Ми щиро вдячні колегам за натхнення, відкритість, бажання разом працювати над спільними проектами!

Відділ теорії та методології бібліотечної справи

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92