«Українська державність – від УНР до незалежної України». Експозиція газетних публікацій

Поділитися: 

На відзначення 25-ї річниці Незалежності України у відділі газетних фондів НБУВ розгорнуто стендову експозицію періодичної преси «Українська державність – від УНР до незалежної України», де представлені газетні публікації, що віддзеркалюють шлях українського народу – від формування української державницької ідеї до проголошення  Акту про Незалежність 24 серпня 1991 року.

Відкривають експозицію публікації програмних документів і статей Союзу визволення України та Української народної республіки, що друкувалися у віденському «Віснику Союза Визволення України» (з 1918 «Вісник політики, літератури й життя») – «Наша плятформа»,1914; «Др. Льонгін Цегельський. Святочна промова на віденськім концерті в честь Шевченка 6 мая 1916 р.» (1916); «Четвертий Універсал У. Ц. Ради про самостійність України» (1918) та офіційних виданнях уряду УНР – «IV Універсал Української Центральної Ради» (Вістник Ради народних міністрів Української Республіки, 1918), «Грамота до всього українського народу [гетьмана Павла Скоропадського від 29 квітня 1918 р.]» (Державний вісник, 1918).

Публікації львівської газети «Новий час» 1939 року висвітлюють події проголошення державної самостійності Карпатської України – «Незалежність Карпатської України. Історична деклярація премієра [про зміст радіовиступу прем’єра Карпатської України Августина Волошина 14 березня 1939 р. о 19.15, м. Хуст]», «Великий день в історії Карпатської України».

Чільне місце в експозиції посідають газетні публікації 1990-1991 років, де закарбувалися історичні події проголошення незалежності в сучасній Україні.

Експозицію завершує низка статей, що ілюструють здобутки й прорахунки 25-річної історії Незалежної України.

Ознайомитися з експонатами виставки можна відвідавши відділ газетних фондів у корпусі НБУВ за адресою вул. Володимирська, 62 згідно з графіком роботи читальної зали.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: