Компанія Thomson Reuters розпочала цикл навчальних семінарів

Поділитися: 

8 лютого в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся перший семінар із циклу навчальних семінарів для науковців, бібліотекарів, працівників відділів науково-технічної інформації та редакцій наукових часописів, організованих компанією Thomson Reuters у Києві, Харкові, Львові та Одесі в рамках взаємодії з Консорціумом e-VERUM.

Як зазначив у вступному слові генеральний директор НБУВ чл.-кор. НАН України Володимир Попик, проведення таких семінарів, як і загалом співпраця з  компанією Thomson Reuters, стало можливим завдяки підтримці МОН та НАН України. Основна мета семінарів – ознайомити з реферативними і наукометричними ресурсами компанії Thomson Reuters, підвищити рівень наукових публікацій українських науковців.

Олег Сябренко, менеджер з розвитку бізнесу в Україні та Білорусі Департаменту наукових досліджень та інтелектуальної власності Thomson Reuters, підкреслив, що Україна обрала європейський шлях розвитку, тож вона має бути гідно представлена в світовому науковому середовищі. Досягти такої мети можна за допомогою інформаційних продуктів компанії Thomson Reuters, зокрема наукометричної бази даних Web of Science. Говорячи про переваги цієї бази даних, Олег Сябренко зауважив, що вона є своєрідним компасом для розуміння місця вітчизняної науки, дозволяє оцінити значення окремих наукових напрямів, пропонує шляхи фінансування і міжнародного співробітництва, мотивує до покращення рівня наукових публікацій, сприяє розбудові бренду вченого та його стратегії.

Практичні аспекти роботи з інформаційними продуктами компанії Thomson Reuters проаналізувала Маргарита Сидорова, спеціаліст з наукометричних ресурсів, канд. психол. наук. Вона ознайомила присутніх із технологіями пошуку актуальних публікацій в реферативній базі даних Web of Science Core Collection, сортування списків за різними критеріями. Детально Маргарита Сидорова зупинилася на інструментах створення бібліографії в програмі EndNote Online, зокрема на використанні шаблонів оформлення бібліографічних списків для різних наукових журналів, а також на створенні звітів про цитування та інтерпретації індикаторів публікаційної активності. На завершення свого виступу Маргарита Сидорова порадила всім, хто хоче самостійно оволодіти навичками роботи з інформаційними продуктами компанії Thomson Reuters, брати участь у вебінарах, дивитися відеоуроки на каналі Thomson Reuters в YouTube.

У наступні дні, 9-11 лютого, представники компанії Thomson Reuters продовжуватимуть працювати з науковцями, бібліотекарями та редакціями наукових журналів за визначеним графіком.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: