На засіданні Вченої ради НБУВ розглянули підсумки міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Поділитися: 

17 жовтня 2015 року  відбулося розширене засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, на якому розглянули підсумки Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» (НБУВ, 6–8 жовтня 2015 р).

Із повідомленнями виступили наукові керівники секцій, круглих столів та семінарів, що відбулися в рамках конференції. Доповідачі акцентували увагу членів Вченої ради на проблемних питаннях, обговорюваних у ході засідань, пропозиціях та рекомендаціях,  напрацьованих їх учасниками.

У свою чергу, генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Володимир Попик поінформував присутніх про зміст дискусій навколо проекту Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» під час спеціального засідання Ради директорів наукових бібліотек та інформаційних центрів академій наук – членів Міжнародної асоціації академій наук за участю керівників провідних бібліотек України. За його словами, учасники засідання  дійшли згоди щодо необхідності ґрунтовного обговорення і доопрацювання зазначеного документа, насамперед у розрізі завдань інформаційно-бібліотечного забезпечення потреб науки і освіти, формування цілісного національного науково-інформаційного простору інтеграції зусиль бібліотек з усіма іншими учасниками інформаційно-комунікаційних процесів. З цією метою НБУВ має ініціювати проведення до кінця поточного року відповідного круглого столу.

У цілому, позитивно оцінюючи результати роботи конференції, учасники засідання критично проаналізували деякі організаційні прорахунки з метою їх усунення у майбутньому.

Підсумовуючи обговорення, Володимир Попик  попросив детально опрацювати й узагальнити всі доповнення до проекту рекомендацій конференції з тим, аби на їх основі підготувати звернення до відповідних урядових інституцій та профільних комітетів Верховної Ради України.

На засіданні було розглянуто й інші питання порядку денного.

Прес-служба НБУВ