ІФЛА розробила Реєстр ризиків документальної спадщини

Поділитися: 

15–21 серпня у Кейптауні (Південно-Африканська Республіка) відбувся  81-й Конгрес Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА). Тема цьогорічного форуму: «Динамічні бібліотеки: доступ, розвиток і трансформація».

Серед низки прийнятих документів – Реєстр ризиків документальної спадщини (Risk Register for documentary heritage). Він призначений для всіх власників/хранителів фондів документальної спадщини: бібліотек, архівів. Їм запропоновано зареєструвати в Реєстрі свої колекції, щоб надати можливість ІФЛА завчасно оцінити масштаби  ризиків і втрат, підготуватися до них й у разі необхідності вжити адекватних заходів. Якщо виникне природна чи антропогенна катастрофа, ІФЛА буде працювати з контактними особами, визначеними для кожної колекції, й інформувати ЮНЕСКО (UNESCO) та організацій-партнерів Міжнародного комітету Синього Щита (International Committee of the Blue Shield) задля збереження й захисту колекцій. Передбачається, що такі дії підвищать ймовірність збереження та захисту унікальних документів і допоможуть  людству відновитися після катастрофи.

Щоб зареєструвати своє зібрання слід заповнити онлайновий бланк. У разі виникнення запитань, запропоновано звертатися на e-mail: cultural.heritage@ifla.org.

Нагадаємо, що Світовий бібліотечний й інформаційний конгрес ІФЛА  традиційно проходить щорічно в різних місцях земної кулі.

У ході церемонії закриття Конгресу в Кейптауні Президент ІФЛА С. Сипиля офіційно оголосила місцем проведення Світового бібліотечного й інформаційної конгресу 2017 року польське місто Вроцлав. Наступного, 2016 року, бібліотекарі зберуться в Колумбусі, Огайо, США.

Прес-служба НБУВ 

за інформацією офіційного сайту ІФЛА