«Становлення незалежності України». Книжкова виставка до 25-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України

Поділитися: 

16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши перший крок до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

Декларація визначила основні політичні, економічні, соціальні цілі та довгострокові перспективи розвитку Української держави, відкривши новий етап в історії нашого народу, заклавши підґрунтя для прийняття 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.

До 25-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжкову виставку «Становлення незалежності України» із циклу тематичних експозиційних заходів на відзначення ювілейних дат.

Виставка репрезентує законодавчі документи, монографії та історичні нариси вітчизняних і зарубіжних авторів, збірники наукових праць, матеріали конференцій та хрестоматії, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності.

Змістове наповнення виставки відповідає розділам Декларації про державний суверенітет України і розкриває питання самовизначення української нації, народовладдя, державної влади, громадянства, територіальної цілісності, економічної самостійності, екологічної безпеки, культурного розвитку, зовнішньої і внутрішньої безпеки, міжнародних відносин.

Експозицію відкриває унікальне видання «Декларація про державний суверенітет України: історія прийняття, документи, свідчення», в якому зібрано всі документи, що стосуються процесу прийняття Декларації, – законопроекти, пропозиції, повні стенограми їх обговорення і постатейного прийняття, результати поіменного голосування, а також аналітичні статті та особисті спогади народних депутатів ХІІ скликання Верховної Ради УРСР (І скликання Верховної Ради України).

Зацікавлять відвідувачів виставки, зокрема, й такі представлені на ній видання, як:

  • Політична історія України ХХ ст. у 6-ти томах
  • Тисяча років української суспільної думки у 9-ти томах
  • Українське суспільство. Двадцять років незалежності. Соціологічний моніторинг
  • Чорновіл В. Шлях української незалежності
  • Кравчук Л. Беловежье. Украина 1991–1995
  • Сорока М. Світ відкриває Україну
  • Недужко Ю. Діаспора як чинник утвердження держави в міжнародних відносинах
  • Прокоп М. Напередодні незалежності України. Спостереження і висновки

Ознайомитися з виданнями, представленими на виставці «Становлення незалежності України», можна до 1 вересня цього року у виставковому холі НБУВ (просп. 40-річчя Жовтня, 3, ст. метро «Деміївська») згідно з режимом роботи бібліотеки.

Прес-служба НБУВ

Фото: Кирило Леванюк

Фотоматеріали: