У Білорусі обговорили питання створення Державного реєстру книжкових пам'яток

Поділитися: 
24 червня 2015 року представники бібліотек, музеїв та архівів Білорусі обговорили питання створення Державного реєстру книжкових пам'яток. Обговорення відбулося в режимі веб-семінару, організованого Національною бібліотекою Білорусі, на яку покладено функцію формування та ведення Державного реєстру книжкових пам'яток Республіки Білорусь (далі – Реєстр).
 
З повідомленнями перед учасниками веб-семінару виступили провідні фахівці Національної бібліотеки Білорусі, Центральної наукової бібліотеки ім. Я. Коласа Національної академії наук Білорусі, Президентської бібліотеки Республіки Білорусь, Білоруського державного університету культури і мистецтв, Білоруського державного архіву-музею літератури і мистецтва.
 
З пропозиціями та запитаннями в онлайн-режимі виступили представники обласних бібліотек країни, а також Національного полоцького історико-культурного музею-заповідника.
 
Учасники семінару дійшли висновку, що для якісного ведення Реєстру необхідно: 
  • проаналізувати сучасний стан роботи з книжковими пам'ятками установ-фондоутримувачів;
  • розробити наукове та методичне забезпечення роботи;
  • створити уніфіковане програмне забезпечення;
  • клопотати про створення міжвідомчої ради та організувати регіональні центри з ведення Реєстру;
  • організувати підготовку кадрів в системі професійної бібліотечної освіти та регулярне підвищення кваліфікації фахівців, орієнтованих на роботу з книжковими пам'ятками.
 
За словами директора Інституту книгознавства НБУВ д-ра іст. наук, професора Галини Ковальчук, питання державної реєстрації книжкових пам’яток в єдиному ресурсі країни турбує всіх спеціалістів, які працюють з такою категорією пам’яток, у тому числі співробітників спеціалізованих відділів бібліотек України. Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського постійно приділяє увагу цьому питанню, організовуючи навчальні семінари, розробляючи методичні рекомендації та готуючи матеріали (описи рукописних книг, стародруків та рідкісних видань ХІХ–ХХ ст.) зі своїх фондів до Держаного реєстру національного культурного надбання. Саме тому для нас надзвичайно цікавим є і досвід наших білоруських колег, які працюють у цьому ж напрямі, - наголошує книгознавець.
 
Радимо ознайомитися з детальною інформацією про веб-семінар на сайті Національної бібліотеки Білорусі.
Прес-служба НБУВ