Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

Поділитися: 

15 червня 2015 р. Національну бібліотеку України імені В.І.Вернадського відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін. У рамках візиту відбулася зустріч Його Високоповажності з генеральним директором НБУВ чл.-кореспондентом НАН України Володимиром Попиком. Учасниками зустрічі були також заступник генерального директора з наукової роботи Людмила Муха, завідувач відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків НБУВ Тетяна Арсеєнко. Під час зустрічі  були обговорені актуальні питання українсько-польської співпраці в сфері історико-книгознавчих досліджень, книжкового обміну та партнерської взаємодії між Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського та Бібліотекою Народовою.

Вітаючи високого гостя, Володимир Попик поінформував його про давні творчі контакти, що об’єднують наукове співтовариство України та Польщі, передусім Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського та Бібліотеки Народової. Основою багаторічної взаємодії двох національних бібліотек, що здійснювалася в рамках укладеної на початку 90-х років ХХ ст. міжбібліотечної угоди, зазначив В.Попик, є налагодження наукових контактів між фахівцями, взаємні консультації та методичні поради щодо книгознавчих досліджень історичних бібліотечних зібрань; стажування та участь у наукових форумах і конференціях; публікації результатів наукових досліджень; обмін науковою інформацією, книгообмін; збереженість фондів.

Яскравим свідченням ефективності українсько-польського співробітництва, продовжила далі розмову Людмила Муха, є значний науковий доробок фахівців НБУВ в сфері досліджень спільного українсько-польского історико-культурного надбання, відображений у переліку наукових робіт, що репрезентують їх результати. Ознайомившись з тематикою публікацій, учений-історик і дипломат Генрик Літвін висловив захоплення глибиною вивчення полоніки українськими вченими, і назвав цей доробок «цікавим і повчальним».

Співрозмовники також обговорили можливості розширення спектру українсько-польського наукового та бібліотечного співробітництва в контексті запропонованих  Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського пропозицій щодо можливих напрямів співпраці з Бібліотекою Народовою з дослідження спільного історико-культурного надбання, що ґрунтується на ідеї активізації та поглиблення наукового освоєння спадщини обох країн, пов’язаних спільністю та переплетенням історичних шляхів.

Посол Польщі підтримав заявлені пропозиції й висловив задоволення розвитком партнерської взаємодії між українськими та польськими істориками й бібліотекарями, підкресливши особливе значення реалізації спільних наукових проектів з розширенням кола їх учасників: дослідницьких інституцій, університетів і т. ін.

Його Високоповажність пан Генрик Літвін щиро подякував за теплу зустріч, пообіцяв усіляко сприяти розвитку наукових і культурних українсько-польських взаємин й принагідно запросив генерального директора НБУВ Володимира Попика до Посольства Республіки Польща в Україні на зустріч істориків, яка відбудеться в серпні цього року. Зі свого боку, Володимир Попик подякував панові Послу за запрошення і за відкритість до співпраці, висловивши свої запевнення у продовженні плідних партнерських контактів між Україною та Польщею в царині науки та культури.

На завершення зустрічі генеральний директор НБУВ Володимир Попик вручив на згадку Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Польща в Україні пану Генрику Літвіну кілька видань бібліотеки – «Тарас Григорович Шевченко: бібліографія видань творів, 1840-2014»  (2014) та двотомник «Академії наук країн Європи» (2012).

Про свої враження від візиту пан Посол Генрик Літвін записав у Книзі почесних гостей Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 
Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін з генеральним директором НБУВ чл.-кореспондентом НАН України Володимиром Попиком