Молоді науковці вчилися інтегрованому науковому пошуку та оформленню наукової роботи на Дні аспіранта у НБУВ

Поділитися: 

Днями у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відбувся День аспіранта, організований для слухачів третього року навчання. Тематика заходу – «Нові можливості інтегрованого наукового пошуку та вимоги до оформлення наукової роботи» – зацікавила не лише аспірантів, а й тих, хто має за плечима дещо більший досвід наукової діяльності.

Керівник Центру бібліотечних електронних ресурсів і технологій НБУВ, доктор  наук  із соціальних комунікацій Катерина Лобузіна у своєму виступі ознайомила учасників заходу з оновленими інструментами інтегрованого інформаційного пошуку, а також запропонувала слухачам огляд нових ресурсів наукової інформації, представлених на порталі НБУВ.

Акцентуючи увагу присутніх на рубриці «Наукові ресурси», вона детально зупинилася на принципах формування, пошукових можливостях та оновлених інструментах таких інформаційних ресурсів як:

Окрім цього доповідач продемонструвала і нові ресурси, створені фахівцями бібліотеки на підтримку наукового пошуку та досліджень. Так, корисними для молодих науковців будуть представлені на порталі НБУВ тематичні реферативні огляди, укладені за пріоритетними напрямами наукової діяльності; нова рубрика «Джерела наукової інформації» в  тематичному інтернет-навігаторі, а також наукові електронні ресурси відкритого доступу в Електронних репозиторіях.

Особливий інтерес викликала у слухачів семінару інформація щодо міжнародних вимог до оформлення наукових публікацій. Катерина Лобузіна порадила скористатися Пам’яткою редактору наукового фахового видання «Фахові видання НБУВ: міжнародні вимоги до представлення наукових публікацій», зокрема, у частині вимог до авторських статей та оформлення пристатейної бібліографії.

По закінченні свого виступу Катерина Лобузіна відповіла на численні запитання слухачів.

У другій частині семінару молодший науковий співробітник відділу довідково-бібліографічного обслуговування НБУВ Аліна Колесніченко надала методичні рекомендації щодо укладання бібліографічного опису джерел дослідження та оформлення бібліографічних посилань у тексті дисертаційної роботи. Провідний бібліограф відділу довідково-бібліографічного обслуговування НБУВ Андрій Жабін поінформував про умови використання баз даних наукової інформації, доступ до яких надає НБУВ.

Для зацікавлених учасників заходу завідувач сектору з науково-просвітницької роботи  відділу комплексних наукових та науково-інформаційних проектів НБУВ Антоніна Шеремет провела екскурсію Бібліотекою.

У заході взяли участь аспіранти та здобувачі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного технічного університету «КПІ», Київського національного університету будівництва та архітектури, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Київського національного лінгвістичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Інституту економіки і прогнозування НАН України.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 
Екскурсія бібліотекою для учасників Дня аспіранта в НБУВ (17.04.2015)

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. Голосіївський, 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28

Контактна інформація

просп. Голосіївський, 3, кім. 203.
+38 (044) 524-2596
vdbonbuv@ukr.net
vdbo@nbuv.gov.ua
Зал каталогів:
+38 (044) 524-8503
vdbo_nbuv
пн - пт: 10.00 - 17.00
січень - червень
пн - пт: 9.15 - 19.45
сб - нд: 9.15 - 17.45
липень - вересень
пн - сб: 9.15 - 17.45
нд: вихідний
жовтень - грудень
пн - пт: 9.15 - 19.45
сб - нд: 9.15 - 17.45